Magyar párosgyőzelem Mogyoródon, Fucsovics Márton Wimbledon után játszott ismét meccset

2022. augusztus 23.

Az elmúlt héten nyolc magyar teniszezőnek is itthon volt lehetősége játszani a profik között, ugyanis augusztus 15-től 21-ig tartott a mogyoródi 25 ezres ITF női tenisztorna, melyről ITT írtunk részletesen.

Fucsovics Márton több mint egy hónap után lépett újra pályára. Az ATP-világranglistán 96. helyezett teniszező a US Open előtt a winston salemi 250-es tornán készült az év utolsó Grand Slam versenyére. Marci a selejtezőben kezdte a küzdelmeket, ahol az első akadályt még sikerrel vette, azonban a második fordulóban két szettben kikapott az ausztrál Jason Kubler ellenében, ám szerencsés vesztesként így is felkerült az amerikai torna főtáblájára. A továbbjutás azonban nem sikerült neki, a tajvani Tsengtől három játszmában kikapott.

Babos Tímea szép menetelést produkált az elmúlt héten, az amerikai Angela Kulikovval párosban egészen a döntőig jutottak a vancouveri WTA 125-ös tornán, viszont a finálét két játszmában elvesztették az első kiemelt kettős ellen. Ugyanakkor Timi egyéniben indult volna az ezen a héten zajló Granby-i torna selejtezőjében, de a páros döntője miatt vissza kellett lépnie a kvalifikációtól. Magyar résztvevője így is lesz a kanadai versenynek, hiszen Bondár Anna a US Open előtt ezen a viadalon igyekszik minél jobb formába kerülni, ráadásul párosban - ezúttal Greet Minnennel - már megszerezték első győzelmüket.

A férfi játékosaink közül Madarász Gergely volt még érdekelt múlt héten a nemzetközi mezőnyben. A 27 esztendős játékos egy osztrák 15 ezresen versenyzett, egészen a legjobb négyig jutott, majd egy bosnyák ATP Challengeren a selejtezőben is pályára lépett, de ott az első körben elköszönt a küzdelmektől.

Végezetül, ami a junior játékosaink teljesítményét illeti, a 18 esztendős Bartha Panna megszerezte első WTA pontjait egy osztrák 15 ezres versenyen, párosban pedig egészen a döntőig jutott a román Bojicával, de két szettben kikaptak a második kiemelt kettőstől. Itthon is rendeztek nemzetközi tornát, a budapesti U14-es viadal Tóth Ákos János győzelmével zárult, aki 6:3, 6:2-re győzött a cseh Cank ellen, és idei harmadik tornagyőzelmét aratta.

Párosban is magyar sikert hozott a hazai rendezésű junior verseny, Kovács Marcell és Szász Mihály két játszmában győzött az első kiemelt duó ellen. A lányok mezőnyében pedig Nemcsek Gréta és a cseh Zoldakova 6:2 6:2-re nyerte a budapesti U14-es verseny döntőjét. Gréta idei második páros tornagyőzelmét aratta.

Fővárosunk U14-es nemzetközi versenyével egyidőben egy 3-as kategóriás ITF junior torna is zajlott Budapesten. A Grand Slam Teniszklub pályáin megrendezett versenyen egyéniben Hornung Gábor és Mészáros Patrik is elődöntős volt, Győri Lóránt és Kincses Kolos pedig a negyeddöntőig jutottak, a lányoknál pedig Varga Viktória jutott a legjobb nyolcig. Párosban már fényesebb sikereink születtek, Mészáros Patrik ugyanis az orosz Derepaskoval megnyerte a versenyt, a döntőben 1:6 6:4 10-4-re legyőzve a Kincses Kolos/Kisantal Botond kettőst, a lányoknál pedig Bíró Melinda a horvát Miskovic-csal 6:3 6:1-re győzött a fináléban a 2. kiemelt román páros ellen. Melindának ez volt első ITF junior tornagyőzelme, Patriknak pedig párosban már idei harmadik, de eddigi legnagyobb sikere.