Magyar győzelem is született a mogyoródi 25.000-es ITF tornán

2022. augusztus 22.

Tóth Amarissa a román Ilona Georgiana Ghioroaievel alkotott egy kettőst a hazai rendezésű ITF viadalon. Mimiék az elődöntőben a Nagy Adrienn / Stolmár Rebeka duót győzték le 6:4 7:6(7) arányban, majd a finálét 7:5, 6:0-ra nyerték az 1. kiemelt francia Monnet / Partaud kettős ellen. A magyar Billie Jean King-kupa válogatott játékos idei negyedik páros tornagyőzelmét aratta. A páros főtáblán Stumpf Alíznak és Krupanics Zsófiának nem sikerült a továbbjutás, Molnár Kitti és Kis-Czakó Eszter pedig Adri és Rebeka duójától kapott ki a negyeddöntőben.

A selejtezőből nem sikerült feljutnia magyar játékosnak az egyéni főtáblára, a legjobb 32 között így 8 hazai játékosunk kezdte meg szereplését. Kis-Czakó Eszter, Stolmár Rebeka, Nagy Adrienn, Molnár Kitti és Lukács Vanda sajnos már az első fordulóban búcsúztak, Amarissának egyéniben a nyolcaddöntő jelentette a végállomást, Stollár Fanny pedig feladni kényszerült második körös mérkőzését.

Így csak Szabanin Natália maradt talpon, aki az elődöntőben Luisa Meyer Auf Der Heide ellen lépett pályára. Az első játszmát a német nyerte 6:4 arányban, majd Nati 6:3 után egyenlített a másodikban. Ezt követte a végletekig kiélezett döntő játszma, melyben az MTK teniszezője 5:1-re is vezetett, több meccslabdája is volt, de végül egy tie-breaket követően ellenfele megnyerte a találkozót, így a magyar nem jutott döntőbe.

A tenisztorna győztese a WTA rangsor 383. helyezettje, a mindössze 15 éves, cseh Brenda Fruhvirtova nyerte meg, aki ezzel már idei ötödik tornagyőzelmét zsebelte be.