Péntektől vasárnapig a Nemzeti Edzésközpontban zajlott játékvezetői alapképzés. A teniszszabályok ismerete nem volt alapfeltétel, így olyan résztvevők is jelen voltak, akik eddig még egyáltalán nem foglalkoztak bíráskodással, de szeretnének a szakmában dolgozni, vagy csak a szabályokkal szerettek volna jobban tisztában lenni.
A képzés Szörény Rezső, a Játékvezető és Versenybíró Bizottság tagja, bronz jelvényes játékvezető és Machon Attila fehér jelvényes játékvezető és versenybíró vezénylésével zajlott, a tavalyi 23 jelentkező után idén 31-en jöttek el az MTSZ székházába. A résztvevők első körben a tanteremben ismerhették meg a teniszbírói szerepköröket és a hozzájuk tartozó minősítési rendszereket. Ezt követően a tenisz játékszabályairól, illetve a vonalbírói és játékvezetői technikákról hallhattak, vasárnap pedig gyakorlattal zárult a tanfolyam, ahol az előadók irányításával gyakorolhatták, hogy milyen a játékvezetői székből levezetni néhány gémet, illetve minden vonalbírói pozícióban kipróbálhatták magukat.
A tanfolyam elvégzése után a közreműködők vonalbíró minősítést kaptak, a gyakornokok ezután U12-es és U14-es salakpályás versenyeken szerezhetnek majd tapasztalatot. Tíz levezetett mérkőzés után jogosultak lesznek játékvezetői vizsgát tenni, ahol sikeres elméleti és gyakorlati megmérettetés után C minősítésű játékvezetők lesznek, mellyel már hazai versenyeken is dolgozhatnak sétálóbíróként és játékvezetőként.
Szörény Rezső így fogalmazott a képzést követően: "A nagy létszám ellenére mindenki lelkesen végigcsinálta a hétvégét, talán eddig ez a társaság tűnt a legérdeklődőbbnek. Az látszott a jelentkezőkön, hogy szeretnének folytatást. Vasárnap, amikor már a pályán gyakoroltunk, ismét bebizonyosodott, hogy bárki bármilyen személyiséggel, jó hozzáállással tudja magát adni, és mindenkinek fekszik ez a szakma, ami rengeteg pozitívummal jár: találkozhatsz a példaképeiddel, gyönyörű helyekre juthatsz el. Miközben a saját tapasztalatainkról meséltünk, csillogtak a szemek. Ez extra motivációt nyújthat azoknak, akik nem csak hétvégi kiegészítő munkaként gondolnak a szakmára."