Már a franciák is öten vannak

2023. január 31.

Várható volt ez a fejlemény, és meg is történt: a francia Davis-kupa-válogatott szövetségi kapitánya, Sébastien Grosjean bővítette keretét a Magyarország elleni világdöntő selejtezőre. A február 3-án és 4-én a Tatabányai Multifunkcionális Sportcsarnokban sorra kerülő párharc előtt négy nappal ellenfelünk bejelentette, hogy az eddig ismert négy játékos, Benjamin Bonzi, Nicolas Mahut, Adrian Mannarino és Arthur Rinderknech mellé Ugo Humbert neve is felkerült a listájára. Meg is érkezett Tatabányára az ötödik muskétás. Még egy balkezes.

És hogy mit kell tudni róla?

Például hogy 24 éves, 188 centiméter magas, 73 kilogramm a versenysúlya, de a teniszezőknél a legfontosabb adat a helyezés az aktuális világranglistán: ő pedig most 86. Azonban majdnem ilyen fontos adat, mert sokat elárul a képességei maximumáról, hogy mi a karriercsúcsa az ATP rangsorában – nos, megjárta már a 25. pozíciót is 2021. június 21-én. Ami azért igencsak tekintélyt parancsoló szám. Tekintélyt parancsolóan alacsony.

Az pedig elég magas, hogy három ATP-tornát is nyert már, kettőt kemény pályán és egyet füvön, utóbbi ráadásul 500-as kategóriás verseny volt (2021, Halle), a másik kettő 250-es (2020, Auckland és szintén 2020, Antwerp), a birtokába került hét challengertrófea (a legutóbbi tavaly szeptemberben hazai pályán, Rennes-ben), de a négy ITF-tornagyőzelme is sokat segített pályafutása elején abban, hogy gyorsan lépdeljen felfelé a rangsorban. Ami a Grand Slam-viadalokat illeti, azokon a 2019-es wimbledoni nyolcaddöntője a legkiemelkedőbb eredménye, párosban kevésbé aktív.

Az idei mérlege egyéniben két győzelem és négy vereség, a két diadalt azonban éppen az alig véget ért Grand Slam-tornán, az Australian Openen aratta. A mostani magyar Davis-kupa-csapat tagjai közül egyedül Fucsovics Mártonnal volt dolga, méghozzá tavalyelőtt júniusban Stuttgartban füvön, és akkor bizony Humbert nyert 6:3, 6:1-re. Könnyen lehet, hogy épp a Marci elleni győzelme miatt esett rá a választás, a többi Tatabányára érkező francia közül ugyanis egyedül Mahut-nek van még pozitív mérlege ellene, de ő már 41 éves, Rinderknech és Mannarino ellen a mi éljátékosunk vezet.