2-1-es eredménnyel zártunk Lettország ellen

2023. április 13.

A Billie Jean king-kupa törökországi csoportmárkőzéseinek harmadik napján Lettország volt a Palágyi Miklós vezette női válogatott ellenfele. A 19 esztendős, a világranglista 249. helyén álló Szabanin Natália most először mutatkozott be a versenyben, és az első egyéni meccsen 6:1 7:6(2)-ra legyőzte Diana Marcinkevicát (395.)!

Ezután Jani Réka (129.) következett, akinek sajnos nem sikerült a győzelem, 6:2 6:3 arányban alulmaradt Daniela Vismanenel szemben (299.), így ma is a páros meccs döntötte el a találkozót, ahol tegnaphoz hasonlóan Bondár Anna és Gálfi Dalma lépett pályára. A lányok sima mérkőzésen kerekedtek felül a lett duón, 6:1 6:2 lett a végeredmény, így 2-1 arányban a magyarok nyerték a párharcot.

Holnap a jelenleg csoportelső Hollandiával küzd meg a harmadik helyen álló magyar BJK-válogatott, ezen kívül egy török-lett találkozó zajlik majd Antalyában.