Véget értek az U12-es és az U14-es Mesterversenyek

2023. november 28.

A Nemzeti Edzésközpontban megrendezésre kerülő viadalon a 12 esztendős lányoknál Sziklai Zita (Budapesti Honvéd SE) 6:2 6:3-ra nyert Szimandel Laura (Óvár Építők) ellen, Csernus Tímea (TSZSK Gyula) pedig 7:5 2:6 6:2 arányban bizonyult jobbnak Simon Amandánál (Tenisz Műhely) a legjobb négy között. A keddi döntőben érvényesült a papírforma, Zita 6:3 6:2-es sikert aratott Tímea ellen, és idei negyedik versenyelsőségét szerezte meg egyéniben.

A 12 év alatti fiúk elődöntőiben Balázs Dávid 6:0 7:6(4)-ra győzte le Szabados Gellértet (BVSC), Jóny Márk pedig 6:1 6:2-re Tóth Barnabást (MTK). A fináléban így két Tenisz Műhelyes játékos csapott össze kedden, amit végül a hazai U12-es rangsor 2. helyezettje, Balázs Dávid nyert egy magas színvonalú, fordulatos mérkőzésen, 6:3 3:6 6:4 arányban.

Kálmán Luca ha nehezen is, de hozta, Sávolt Karolina pedig borította a papírformát az U14-es elődöntőkben. Az 1. kiemelt Luca (Alfa TI) szetthátrányból jött vissza a nagyszerűen játszó Serkédi Emese (BUSC) ellen, majd 6:7(5) 7:5 6:3-ra legyűrte őt. A fináléba továbbá a csoportmérkőzések során is bravúrt bemutató Sávolt Karolina (Tenisz Műhely) jutott be, aki a 2. kiemelt klubtársa, Teker Lotti (Tenisz Műhely) ellen diadalmaskodott 7:6(6) 6:3 arányban. A döntőben Karolina szettelőnybe került, ám Kálmán Luca fordítani tudott, és 3:6 6:2 6:1-re behúzta a meccset.

Az U14-es fiúknál a torna két favoritja, Mokán István Damján (Viharsarok) és Somogyi Ábel (Pasarét TK) jutott a fináléba. A legjobb négy között előbbi 7:5 6:3-ra nyert Giovantsis Noel (Tenisz Műhely) ellen, utóbbi pedig Varga Oszkár ellen aratott 6:2 6:4-es győzelmet, így mindketten szettveszteség nélkül meneteltek a keddi döntőig, ahol István 6:2 6:1-re legyőzte Ábelt, így a szabadtéri OB megnyerése után újabb értékes trófeát emelhetett a magasba.

A győztesek számára 200.000, a második helyezetteknek pedig 125.000 Ft értékű támogatást biztosít a Magyar Tenisz Szövetség. A díjakat Sütő Csilla főtitkár, Gulyás István versenyigazgató és válogatott edző, valamint Kisantal Péter válogatott edző adta át.