Utánpótlás-sikerek nemzetközi versenyeken!

2024. augusztus 11.

Bíró Melinda újabb páros trófeával gazdagodott, az eddigi tíz mellé megnyerte a tizenegyediket a mauthauseni J100-as ITF-versenyen, ahol a román Alesia Breaz oldalán 1. kiemeltként, szettveszteség nélkül meneteltek a döntőig, majd 6:2 6:4-re győztek egy osztrák kettős ellen. Egyéniben Bakonyi Dávid szerepelt a legjobban, ő a negyeddöntőben búcsúzott, Bíró Melinda és Kis-Czakó Eszter a harmadik fordulóig jutott.

A mogyoródi Open Teniszvölgy pályáin rendezett U14-es Tennis Europe versenyen három magyar diadalnak örülhettünk.

A fiúknál két magyar játszotta a döntőt, miután a négy között Mokán István Damján az 1. kiemelt, szlovák Lorinciknál 6:1 6:3-ra bizonyult jobbnak, Fazekas Vencel pedig 6:3 6:2-re győzött a 3. kiemelt, szlovák Adamovic ellen. A vasárnapi finálé Damján sikerét hozta, 6:0 6:4-re győzött Vencel ellen, és megszerezte második nemzetközi tornagyőzelmét. Mokán István Damján a párosban is trófeát nyert, a 2. kiemelt svéd/szlovák duó nem állt ki a döntőben. A 14 esztendős magyar partnere a szlovák Juraj Kovácik volt.

Párosban, a lányoknál Fizel Laura és Sziklai Zita ünnepelhetett: az 1. kiemelteken túljutva a döntőben 6:4 7:6(5) arányban bizonyultak jobbnak egy horvát/új-zélandi duónál. A fiúknál Fazekas Vencel és Balázs Dávid az elődöntőig jutott. Egyéniben Rekedt-Nagy Panni az 1. kiemelttől kapott ki a négy között.