Újabb tornagyőzelmek a junior mezőnyben!

2023. június 26.

Mihálka Anna karrierje második egyéni nemzetközi tornagyőzelmét zsebelte be. Az Alfa TI játékosa a szlovén U16-os Tennis Europe versenyen 4. kiemeltként indult és rendesen meg kellett küzdenie a sikerért, a döntőbe vezető négy meccséből ugyanis hármat is döntő szettben nyert meg. A fináléban a 2. kiemelt Kálmán Lucával találkozott, aki a döntőig nem vesztett szettet, ott azonban klubtársa 6:1 6:4 arányban legyőzte. Anna legutóbb még U12-ben nyert egyéniben nemzetközi versenyt, azóta öt páros sikert ért el, most azonban egy újabb egyéni trófea lett az övé. A versenyen párosban is eredményesen voltak a mieink, az 1. kiemelt Benke-Giosanu Izabella és Jeck Viola a döntőig jutott, ahol döntőszettes vereséget szenvedtek a 2. kiemelt Bizjak/Fusil szlovén kettőstől.

Bíró Melinda és Molnár Kitti újabb páros tornagyőzelmet szerzett az ITF Junior Touron. A nemrég a Dunakeszin megrendezett ITF versenyen is győzedelmeskedő magyar kettős ezúttal Fekete Rudolf szövetségi edző vezetésével a holland J100-as tornán indult, ahol 2. kiemeltként vágtak neki a mezőnynek és az elődöntőben és a döntőben is szetthátrányból álltak fel. A vasárnapi fináléban 2:6 6:4 11-9-re nyertek az 1. kiemelt holland De Zeeuw/Nijkamp duóval szemben. Melinda idei ötödik, Kiti pedi idei harmadik tornagyőzelmét ünnepelhette, de mindkettejüknek ez volt a hatodik végső siker az ITF Junior sorozatban. Egyéniben egyébként mindketten a legjobb nyolc között búcsúztak, a fiúknál pedig Mészáros Patriknak sikerült a negyeddöntőbe jutás.