Újabb sikerekkel ajándékoztak meg minket magyar teniszezőink

2021. december 13.

Nemzetközi versenyszemle az elmúlt hét történéseiről.

Ahogy közeledik az év vége és a karácsonyi időszak, úgy egyre kevesebb játékosunk érdekelt a külföldi tornákon. Azonban még az ünnepek előtt néhány héttel is voltak olyan magyar teniszezők, akik versenyeztek a nemzetközi viadalokon. Tóth Amarissa az orosz Laskutovával az oldalán újabb ITF W15-ös páros tornagyőzelmet szerzett, idén már az ötödiket és mind az ötöt a törökországi Antalyában nyerték. A 18 éves játékos ezúttal is érdekelt volt egyéniben, ám ezúttal az első kör jelentette számára a végállomást.

A 16 esztendős Udvardy Luca az Egyesült Államokban rendezett Orange Bowlon mérettette meg magát. A fiatal magyar játékos a második körig jutott, ahol 6:3, 6:2-re kikapott az amerikai Ngounouetől.

Ami a fiúk mezőnyét illeti: Marozsán Fábián az első körben búcsúzott a Törökországban rendezett ATP Challenger versenyen. A 22 esztendős játékos 6:4, 6:1-re kapott a ki a dél-koreai Leetől. Ha az eredményre nem is, de egy labdamenetre biztosan fülig érő szájjal tekinthetünk vissza, ugyanis Fábián meccsén láthattunk egy nem mindennapi labdamenetet. Fábián ezen a héten is érdekelt lesz, az osztrák Erler (342.) ellen kezd a portugál ATP Challenger versenyen.

A még juniorok között versenyző Győri Lóránt is sikeresen zárta a decembert, hiszen megnyerte a nepáli 5-ös ITF junior versenyt és ezzel első tornagyőzelmét könyvelhette el, párosban pedig a harmadik helyen zárt.

Velcz Zsomborért is szoríthattunk a múlt héten, a 19 esztendős játékos 4:6 6:4 6:1-re kikapott a francia Bouquier (1004.) ellen a tunéziai 15.000-es verseny második körében.