Újabb magyar szakmai siker

2022. november 9.

Hornok Miklós, korábbi Davis-kupa kapitány előadóként vesz részt a héten Japánban zajló 36. Sporttudományi Szeminárium sorozaton.

A több mint 200 edző részvételével 4 helyszínen zajló Távol-keleti konferencián meghívott előadóként van jelen a magyar szakember. Hornok Miklós a 2000-es években a junior válogatottak edzőjeként dolgozott, ő volt a trénere a junior párosban Roland Garros-győztes Balázs Györgynek, a junior párosban és egyéniben és Australian Open-döntős Szávay Ágnesnek és a párosban US Opent, egyéniben Wimbledont nyert Fucsovics Mártonnak is. Majd 2010-től 2014-ig a magyar Davis-kupa válogatott szövetségi kapitánya volt, az elmúlt bő egy évtizedben pedig már az Egyesült Államokban vezeti saját teniszakadémiáját. Az 57 éves szakember tehetséggondozásról, utánpótlásnevelésről, a junior játékosok technikai edzéséről, a profivá válás nehézségeiről és az amerikai-európai tenisziskola különbségeiről tart előadásokat a japán edzőknek.

Hornok Miklós szerint az európai tenisz azért tud eredményesebb lenni a világ többi "iskolájánál", mert a kisebb távolságok maitt a junior játékosok számos más kultúrából érkező, más attitűddel rendelkező ellenféllel is összecsapnak, míg az Egyesült Államokban, vagy Ázsiában ez sokkal egysíkúbb.  A korábbi Davis-kupa kapitány, aki ma a kashiwai Yoshida Tennis Training Centerben tartott előadást, úgy tartja, az ő ottléte a magyar utánpótlás és felnőtt tenisz sikere, melynek jó hírét most amolyan nagykövetként adja át Japánban.

Jó munkát kívánunk és köszönjük, hogy a világ távolabbi pontjain is népszerűsíted a magyar teniszt!