Udvardy Panna újabb tornadöntőt játszott, Tóth Amarissa megnyerte első felnőtt versenyét

2022. augusztus 8.

Újabb sikeres hét áll a magyar teniszsport mögött, hiszen a múlt heti cordenonsi döntő után Udvardy Panna megint fantasztikus hetet produkált. A 23 esztendős teniszező egyéniben és Jani Rékával együtt párosban is döntőbe jutott a jászvásári WTA 125-ös versenyen. Előbbi esetében a román Ana Bogdan 6:2, 3:6, 6:1-re legyőzte a második kiemelt magyar játékost, aki így karrierje második WTA Challenger fináléját is elvesztette, a tavalyi montevideói viadal után. Ezzel a szerepléssel is Panna sokat lép előre a világranglistán, mától már a 79. pozícióban jegyzik őt, ami pályafutása eddigi legjobbja. Párosban sem hiányzott sok a tornagyőzelemhez, az Udvardy / Jani kettős 7:5, 5:7, 10-7 arányban maradt alul egy orosz, román duóval szemben. A nemrégiben 31. születésnapját ünneplő Jani Réka (133.) szintén érdekelt volt a jászvásári torna egyéni versenyében, a második fordulóban párostársával csapott össze, azonban a fiatalabb magyar játékos 6:0, 7:6-ra legyőzte őt.

Udvardy Panna és döntős ellenfele

Jobbra Udvardy Panna és Jani Réka

Tóth Amarissa is nagyszerű napokat hagyott maga mögött, ugyanis a WTA-világranglista immáron 734. helyén álló játékos megszerezte első egyéni profi tornagyőzelmét. A 19 esztendős teniszezőnk 6:3, 7:5-re arányban legyőzte a német Kuhlt a kottingbrunni 15 ezres ITF verseny döntőjében. A világranglistán pályafutása eddigi legjobb helyezését elérő Amarissa két héttel ezelőtt párosban diadalmaskodott a török Turkmennel az osztrák viadalon, most azonban a negyeddöntőben kiestek, de egyéniben így is remek versenyt produkált. Szintén Kottingbrunnban versenyzett Fajta Péter (489.) is, aki ezúttal a nyitó fordulóban búcsúzott.

A fiúk mezőnyében Marozsán Fábián (247.) volt az egyetlen játékosunk, aki meccset tudott nyerni, ráadásul ezzel a sikerrel már tagja a top 250-nek. A Davis-kupa válogatott játékos Liberecben, egy ATP Challenger tornán lépett pályára, ahol az első fordulót még győzelemmel vette, de a második körben a top 100 felé közelítő Nuno Borges 6:3, 6:4-re legyőzte őt.

Stollár Fanny (378.) a legjobb nyolcig jutott a belgiumi Eupenben rendezett 25 ezres ITF viadalon. A negyeddöntőben 6:2, 6:4-re kapott ki. Babos Tímea (290.) Lengyelországban versenyzett, egy 100.000-es ITF viadalon, ahol egyéniben a második fordulóban 6:3, 3:0-nál feladni kényszerült a horvát Jana Fett elleni meccsét. Párosban az orosz Valerija Szavinihvel alkotott ismét egy kettőst, ott a negyeddöntőben kaptak ki az első kiemelt duó ellen.

Az immáron top 400-as Szabanin Natália (377.) a spanyolországi San Bartolomében rendezett 60 ezres viadalon versenyzett. Egy meccset pedig nyert is a fiatal játékosunk, azonban a második körben egy nagyon rutinos ellenfél jött vele szemben Arantxa Rus személyében, a top 100-as holland teniszező 6:0, 6:2-re legyőzte őt. egy meccset nyert a san bartolomei 60 ezres ITF viadalon, viszont a második körben a top 100-as és egyben első kiemelt Arantxxa Rus 6:0, 6:2-re legyőzte őt.

Ami pedig a junior mezőnyt illeti, U18-as lány csapatunk a nyolcadik helyen zárt a franciaországi Európa-bajnokságon, ennek összefoglalójáról itt írtunk részletesen.

Mészáros Patrik egyesben és párosban is tornagyőzelemet ünnepelhetett a szlovák 4-es ITF junior versenyen. Egyesben az első kiemelt szlovák játékost múlta felül, és szerezte meg így idei harmadik tornagyőzelmét, míg párosban Gubi Trisztánnal 4:6, 6:0, 10-5-re legyőzték a Déli Merse / Hornung Gábor kettőst.

Markovits Milán az elődöntőig jutott a spanyolországi 5-ös ITF junior versenyen. Párosban szintén a legjobb négybe jutott. Bakonyi Dávid pedig finálét játszott egy osztrák U16-os versenyen, de azt elvesztette az első kiemelt ellenében.

2. Kinder Rába ETO Play+Stay Kupa - 05.04. Győr - Rába ETO, 2024. május 4-5.