Udvardy Panna tornagyőztes Csehországban

2021. szeptember 13.

A múlt hét nemzetközi sikereit a cikkben részletezzük.

Idei harmadik tornagyőzelmét ünnepelhette Udvardy Panna a csehországi 25.000-es versenyen. A magyar játékos 1. kiemeltként az első két meccsén mindössze öt gémet vesztett, majd a cseh Kilnarova ellen 6-1 1-6 6-2-re győzött, az elődöntőben pedig 6-0 4-6 6-4-re verte a cseh Kolodziejovát. A fináléban a grúz Shapatava volt az ellenfele, akit 6-2 6-1 arányban múlt felül és újabb tornagyőzelmével valószínűleg a legjobb 150 közé jön majd előre a WTA ranglistán.

Hornung Gábor megszerezte második nemzetközi tornagyőzelmét. A BBTC játékosa a ciprusi U16-os versenyen a 8., a 3. és a 2. kiemeltet is legyőzte a döntőbe vezető úton, a fináléban pedig 2-6 6-0 6-3-ra verte a 4. kiemelt görög Loizast, így a 2019-es budapesti U14-es verseny megnyerése után újra tornagyőzelmet ünnepelhetett. Góczi Erik és Sift Barnabás párosa 6-2 6-1-re kikapott az 1. kiemelt kettőstől a páros versenyszám döntőjében.

Lázár Tamás, az Alfa TI teniszezője első nemzetközi tornagyőzelmével büszkélkedhetett a horvát U14-es verseny páros versenyszámában. A szlovén Lasse Zajc Gajsekkel 3. kiemeltként indult, az első körben nem kellett játszaniuk, majd a nyolc között 6-4 6-1-re nyertek egy horvát páros ellen. Az elődöntőtől az ellenfél visszalépett, így jöhetett a finálé, ahol az 1. kiemelt montenegrói/horvát Katana/Stipetic párost 6-2 7-5-re győzték le.

Három női teniszezőnk is indult a karlsruhei 125.000 dollár összdíjazású WTA versenyen. Jani Réka az első meccsén döntő szettben kikapott az olasz Bronzettitől, míg Bondár Annának és Gálfi Dalmának a negyeddöntőig sikerült menetelniük. Anna top 100-as elleni győzelemmel kezdett, majd a második fordulóban is kétszettes győzelmet aratott. A legjobb nyolc között a belga Zanevskával szemben lépett pályára, ahol az első szettet meg is nyerte, azonban ellenfele fordítani tudott, így a magyar 6-1 4-6 4-6-ra kikapott. Dalma is közel volt a négybe kerüléshez, egy nagyon szoros mérkőzés során Trevisan ejtette ki a negyeddöntőben, az olasz 7-6(2) 7-5-re tudott nyerni.

Szabanin Natália a junior US Open egyetlen magyar játékosaként a nyolcaddöntőben búcsúzott. Nati az első körben 6-4 7-6(5) arányban múlta felül az orosz Shcherbininát, a 16 között viszont 6-2 5-7 6-4-re kikapott a 7. kiemelt amerikai Montgomerytől. Párosban sem sikerült a nyolc közé jutás, a horvát Marcinkoval 6-4 6-4-re maradtak alul az amerikai párossal szemben.

Bíró Melinda a horvát Miskovic-csal az oldalán a legjobb nyolc között búcsúzott a francia U14-es versenyen.
Farkas László 6-1 6-4-re kikapott az 1. kiemelt osztrák Langmann ellen a portugál kerekesszékes verseny elődöntőjében.