Udvardy Panna kikapott, a románok nyerték a párharcot

2022. november 12.

Babos Csaba szövetségi kapitány módosított az eredeti felálláson, ugyanis Bondár Anna kisebb fizikális problémák miatt inkább pihent, így Udvardy Panna lépett pályára szombaton, a román-magyar Billie Jean King-kupa párharc harmadik mérkőzésén.

Ellenfelünknél az első számú játékosuk, Ana Bogdan állt a háló túloldalán. A meccs sajnos nem indult jól, a WTA-világranglistán top 50-es román rögtön brékelt és alig fél óra alatt 6:0-ra nyerte az első játszmát. Pannának a második szettben meglett az első gém, aztán lehetőségei is voltak az előny megszerzésére, de Bogdanon nem lehetett ma sem fogást találni.

Végül 6:0, 6:2-re győzött és így Románia nyerte a párharcot, ők folytatják jövőre a Billie Jean King-kupa döntőjének rájátszásában, a magyar válogatott pedig 2023-ban az euro-afrikai zóna I-es csoportjában szerepel majd.