Udvardy Panna és Lukács Vanda is döntőt játszott, magyar tornagyőzelmek születtek a pécsi junior versenyen

2022. október 24.

Udvardy Panna idén már harmadik alkalommal jutott el a döntőig egy tornán, a 24 esztendős játékosunknak az idény második fele sikerül(t) igazán jól, hiszen ez a termés július óta jött össze. Az első tornagyőzelmét a cordenonsi 60 ezres viadalon aratta, majd a jászvásári WTA 125-ös versenyen a fináléig menetelt. A Billie Jean King-kupa válogatott teniszező a múlt héten pedig szintén egy 60 ezres ITF tornán jutott a döntőig. Panna az Egyesült Államokban rendezett maconi megmérettetésen második helyen végzett, miután 6:3, 6:1 arányban kikapott az első kiemelt és top 50-es Madison Brengletől.

Lukács Vanda 2022-ben először szerepelt nemzetközi torna döntőjében. A 29 esztendős teniszező a görögországi Heraklionban rendezett 15 ezres ITF viadalon jutott a fináléig, azonban azt 6:4, 1:0-ás állásnál feladni kényszerült egy achilles-sérülés miatt, így Oleksandra Oliynykova sikerével zárult a verseny. A WTA-világranglista 665. helyezettje nemrégiben kezdett együtt dolgozni Fekete Rudolffal, a női szakág vezetőjével és elmondása alapján jól működik kettejük között a kapcsolat, aminek hamar meg is lett a gyümölcse.

Gálfi Dalma Franciaországban versenyzett, a korábbi junior világelső azonban az első körben búcsúzott Varvara Gracseva ellen a roueni WTA 125-ös tornán. Stolmár Rebeka Sozopolban lépett pályára, viszont kínai ellenfelével szemben 7:6, 2:2-es állásnál feladni kényszerült az első fordulós meccsét a bolgár 25 ezresen. Nagy Adrienn számára is az első kör jelentette a végállomást, ő a portugáliai Louléban versenyzett egy 25 ezres ITF tornán, párosban viszont svéd partnerével az elődöntőig jutott.

A férfiak mezőnyében Valkusz Máté teljesített a legjobban, 24 esztendős játékosunk a legjobb tizenhat között esett ki a vilniusi ATP Challengeren. A Davis-kupa válogatott játékos az első körben a korábbi top 10-es Ernests Gulbis ellen nyert két szettben, majd a második fordulóban döntő szettben kapott ki a török Cem Ilkellel szemben. Boros Attila Sarm-es Sejkben lépett pályára, ahol a második kör jelentette számára a végállomást a 15 ezres viadalon.

Fucsovics Márton a hét első felében még a nápolyi ATP 250-es tornán, majd a bécsi ATP 500-as verseny selejtezőjében indult. Előbbin két szettben kapott ki a kínai Csangtól, utóbbi esetében pedig a kvalifikáció második fordulójában búcsúzott az amerikai J.J. Wolf ellenében. Fucsovics sajnos a hétfőn kiadott friss világranglistán már az első százon kívül áll a rangsorban (104.), így véget ért a 2017. október 23-a óta tartó top100-as tagsága. A Davis-kupa válogatott játékosnak az idei évről még a tavalyi párizsi ATP 1000-es tornán elért második körös pontjait kell megvédenie, azonban idén nem indul a franciaországi mesterversenyen.

Ami pedig junior játékosaink múlt heti szereplését illeti, ezúttal pécsett rendeztek nemzetközi junior viadalt, amely a lányok mezőnyében magyar házidöntőt hozott. Molnár Kitti 6:2, 6:3-ra legyőzte az első kiemelt Bartha Pannát és ezzel pályafutása első ITF junior tornagyőzelmét könyvelhette el, Bíró Melinda a legjobb nyolcig jutott, míg Bak-Szabó Norina, Benke-Giosanu Izabella, Jeck Hajna Viola, Nagy Gréta, Kis Czakó Eszter és Nemcsek Gréta az első fordulóban búcsúzott. Az egyes fináléját elvesztő Bartha Panna párosban viszont megnyerte a pécsi tornát, osztrák partnerével 6:3, 7:5-re nyertek egy cseh kettőssel szemben.

A fiúknál Hornung Gábor jutott a legtovább, az elődöntőben búcsúzott az első kiemelt és későbbi győztes szlovák Norbert Marosik ellen. Ott volt a negyeddöntőben Kincses Kolos is, akit egy ukrán játékos múlt felül. Szőke Gábor Ádám, Kisantal Botond, Győri Lóránt, Nagy Botond és Sávay Zalán egyaránt a második fordulóban estek ki, míg Visontai Milán, Jilly Ádám, Gubi Trisztán, Laczkó Béla, Bakonyi Dávid, Deli Merse és Varga János az első körben búcsúzott. Fiú párosban Bakonyi Dávid és Jilly Ádám duója a döntőig jutott, a fináléban egy szlovák kettős ellen 6:2, 6:4-re kikaptak.

Fehér Lola egy ciprusi U14-es tornán egyesben az elődöntőig párosban pedig a döntőig jutott, Takács Bercel pedig Hollandiában versenyzett, a fináléban 6:1, 6:3-ra kikapott a német Moisetől.