Udvardy Luca megszerezte első profi páros tornagyőzelmét!

2023. február 25.

Az egyiptomi Sarm es-Sejkben rendezett 15 000 dollár összdíjazású torna mai fináléjában a Honvéd SE 17 esztendős játékosa a brit Emilie Lindh oldalán 6:4 5:7 10-3-ra nyert a Pospelova / Rudiukova kettős ellen!

Luca az egyéni negyeddöntőben a második fordulóhoz hasonlóan ismét egy kiemelt játékossal szemben lépett pályára, a dél-koreai Back (614.) személyében. A magyar az első szettet simán hozta, majd ellenfele egyenlíteni tudott, így egy végletekig kiélezett döntő játszma következett, ahol a rövidítésben két-két meccslabda hárítása után Back a harmadikat kihasználva 1:6 6:2 7:6(8)-ra befejezte a mérkőzést. A fiatal teniszezőt jövő héten így már jegyezni fogják a WTA-ranglistán, méghozzá az 1259. hely környékén.