U14-es lány válogatottunk hatodik, U16-os fiú válogatottunk ötödik lett a fedettpályás EB-n

2023. február 19.

Legutóbb 2017-ben jutott be a döntőbe U14-es lány válogatottunk a fedettpályás EB-n, most azonban újra ott voltunk a legjobb csapatok között. Nemcsek Gréta, Mihálka Anna és Kálmán Luca a csehországi Rakovnikban csapott össze a kontinens legjobbjaival, első körös vereségük után a helyosztón 3-0-ra nyertek a török válogatott ellen, így pénteken az 5-6. helyért játszhattak a németekkel szemben. A mérkőzést 2-0-ra az ellenfél nyerte, a mieink így Európa hatodik legjobb csapata lettek idén.

U16-os fiú csapatunk a franciaországi EB-döntőben nagy csatában, 2-1-arányban alulmaradt a spanyolokkal szemben, így a helyosztókon folytatták, ahol pénteken kétszer is szetthátrányból jöttek vissza. Előbb Major Áron állt fel rossz helyzetből, majd Kincses Kolos sima győzelmét követően a Kincses/Major páros is az első szett elvesztését követően nyert, így a magyar csapat az 5-6. helyért Nagy-Britannia csapata ellen lépett pályára. A találkozót Nagy Botond kezdte, és kiválóan játszva 6:3 6:3-ra legyőzte Arthur Attrillt. Ezt követően Kincses Kolos lépett pályára, aki sérülten végigjátszva az összecsapást 6:4 6:0-s vereséget szenvedett Maximilian Carriertől. A mindent eldöntő páros meccsen Fekete Rudolf szövetségi kapitány a horvátok ellen nagyszerű győzelmet arató Nagy/Major duót küldte a pályára, akik meg is hálálták a szakvezető bizalmát, és 6:4 6:2-re győztek. A magyar U16-os fiú válogatott így a kontinens ötödik legjobb csapata lett az idei fedettpályás idényben!