U12-es kiemelt versenyeknek adott otthont a Nemzeti Edzésközpont és a Volvex Teniszklub

2024. április 10.

Kaminszka Gabriella (Volvex) idei első egyéni aranyérmét szerezte meg az L12-es kiemelt NEK Kupán a Nemzeti Edzésközpontban, a fináléig szintén könnyű győzelmekkel jutott el, ott pedig 6:3 6:4 arányban műlta felül a 2. kiemelt Nagy Izabellát (ÁTC). A legjobb négy közé Varga-Karas Emese (Balatonalmádi) és Értékes Boglárka (Volvex) jutott be. A két volvexes lány párosban hozhatta el a kupát, miután 7:6 6:3-ra nyertek Ungvári Nóra (PVTC) és Nagy Nóra (Marso TC) duója ellen.

Dunakeszin, a Volvex Teniszklubban rendezték a TM Kupa kiemelt versenyt a hétvége folyamán, ahol a 12 év alatti fiúk léptek pályára. Az 1. kiemelt Rekedt-Nagy Zoltán (Dunakeszi TK) a döntőbe vezető úton csupán egy meccsen vesztett gémet, és a fináléban is csupán egyet engedett át Hidvégi Barnabásnak (MESE). Czóbel Levente (Dunakeszi TK) és Gémes Domonkos (MTK) bronzérmet szerzett. Párosban Zoli Szücs Milán (TM) oldalán 6:4 6:1-re diadalmaskodott a Kosztoványi Brúnó (TM) / Czóbel Levente (Dunakeszi TK) kettőssel szemben.

Az U14-es korosztály a siófoki Spartacus Kupán mérte össze tudását, és ez is az 1. kiemeltek győzelmével ért véget, az MTK játékosa, Tóth Barnabás László magabiztosan múlta felül a mezőnyt, és a döntőben 6:3 6:1-re bizonyult jobbnak Tihanyi-Tóth Domonkosnál (Pasarét TK). Lászlófy István (Metro RSC) és Bakos Benedek (SVSE) az elődöntőig jutott. A duplázás Barnabásnak is sikerült, Olasz Botonddal 6:4 6:1-re győztek Csordás Zoltán Péter (Vasas SC) és Bilik Benjámin (Okos Tenisz SE) ellen. A lányoknál az SVSE-s Lehoczky Noémi az elődöntőben 5:7 6:3 10-7-re nyert Oláh Sophia Grace-szel szemben, majd 6:4 6:4-et adott Vecsei Biankának (SVSE), így a dobogó tetejére állhatott. Nagy Ramóna (Budapesti Honvéd SE) a harmadik helyet szerezte meg Sophia mellett.

Végül a 16 éven aluliak az Open Teniszvölgy salakpályáin, a Mogyoród Kupa keretein belül versenyeztek. Mlinárik Bálint (Vasas SC) a 2. kiemelt Kacskovics Balázs (Pasarét TK)-nek parancsolt megálljt a legjobb négy között, a döntőben pedig 6:2 6:2-re verte Szebeni Miklóst (Okos Tenisz SE), aki Bakonyi Dánielt (Next TA) búcsúztatta a négy között. A lányok két csoportban mérkőztek, melyet a rájátszás követett, az 1. és 2. helyért játszott meccsen Fizel Laura Liza (SVSE) 6:3 6:1-re nyert Horváth Nóra (Open Teniszvölgy) ellen, és megszerezte idei első aranyát. Sziklai Zita (Budapesti Honvéd SE) bronzéremmel térhetett haza.