Tripla tornagyőzelem született a hétvégén

2021. szeptember 7.

Piros Zsombor továbbra is Csehországban játszott, ezennel egy 25.000-res ITF versenyen indult. Elődöntős ellenfele, a cseh Stanek az első szettben feladta a meccset, Zsombi így bejutott a fináléba, ahol az izraeli Oliellel csapott össze. A 2017-es junior Ausztrál Open döntője után ismét a magyar játékos bizonyult jobbnak kettőjük közül és Zsombor 6-3 3-6 6-3-ra behúzta a meccset, ezzel megszerezve idei 3. tornagyőzelmét.

Madarász Gergely 8 év után újra magasba emelhette a kupát a montenegrói 15.000 dollár összdíjazású ITF tornán. A 26 éves teniszező az elődöntőben az ukrán Vanshelboimot győzte le 3 szettben, a döntőben pedig a világranglistán csaknem 200 hellyel előtte álló argentín ellen szetthátrányból, 4-6 6-1 6-3-ra nyert.

Marozsán Fábiánnak is sikerült felülkerekednie a mezőnyön Szlovákiában. A 15.000-res torna első négy mérkőzésén nem veszített szettet, a fináléban a chilei származású Malla-t szetthátrányból verte 1-6 6-3 6-1-re. Velcz Zsombor idei harmadik negyeddöntőjét játszotta Zilinában, ahol a spanyol Barreratól 3-6 4-6-ra kapott ki.

Bondár Anna a svájci 60.000-res verseny elődöntőjéig menetelt, ahol 7-5 6-3-ra kikapott a török Oztól. Anna idén másodjára jutott a legjobb négy közé egyéniben.

Gálfi Dalma és Fucsovics Márton is búcsúzott a US Open első körében. Dalma három selejtezős forduló után a főtáblán nehéz ellenfelet kapott, a világranglista 32. helyét elfoglaló Petra Martic ellen lépett pályára, aki 6-3 6-2-re legyőzte.

Marci ellenfele Andreas Seppi volt, aki ellen a magyar játékos döntő szettre mentette a találkozót, majd 5-6-nál meccslabdát hárított és jöhetett a tie-break. Elképesztő izgalmakat követően Marcinak öt meccslabdája is volt, végül azonban Seppi értékesítette az ötödik meccslabdáját és 2-6 7-5 6-4 2-6 7-6(13)-ra győzni tudott. A magyar játékos párosban az olasz Travaglia oldalán a 6. kiemelt Krawietz/Tecau kettős ellen kezdett, azonban 3-6 2-6-ra kikaptak.

Udvardy Panna (168.) 63 61-es vereséget szenvedett az izraeli Glushko (678.) ellen a prágai 60.000-es verseny első fordulójában.

Farkas László, Farkas Attila és Lelik Ferenc is búcsúzott a cremonai nemzetközi kerekesszékes verseny második körében.