Története eddigi legsikeresebb Eb-szereplését produkálta szenior teniszcsapatunk.

2022. június 15.

Június 6-tól 12-ig a horvátországi Veli Losinjban található Ljubicic Teniszakadémia adott otthont az idei szenior Európa-bajnokságnak. A kontinensviadalon 35 nemzet, valamivel több mint 300 játékosa lépett pályára, a magyar kotingenst rekordszámú 46 sportoló képviselte. Az Eb-vel egyidőben a Tennis Europe Szenior Bizottsága megtartotta aktuális ülését, ahol külön kiemeltek minket, hiszen a magyar csapat mind létszámban, mind csapatszellemben példaértékű hozzáállást tanúsított végi a tornán. Erdei Csaba, a Szenior Tenisz Szövetség elnöke külön kiemelte, hogy a válogatott sikerességében jelentős szerepe van az MTSZ új vezetőségével kötött tavalyi megállapodásnak.

„Aranyérmek számában, és összességében is a legsikeresebb Európa-bajnokság volt ez a mostani. Először rendezték meg a Ljubicic Akadémián, a következő két évben még ez lesz a helyszín. A Magyar Tenisz Szövetségnek hála, a tavaly kötött megállapodásnak köszönhetően egy keresztfinanszírozás keretein belül már sokkal egyszerűbb volt megoldanunk az anyagi részét a versenyeztetésnek, illetve sok támogatást is kapunk tőlük, amiért ezúton is nagyon hálásak vagyunk. Fő célunk, hogy minél sikeresebbek legyünk az egyéni számokban is, most főleg a párosokban tudtunk érmeket szerezni, de egyesben is szeretnék minél előbb odakerülni a világ elitjéhez. Ehhez elsősroban meg kell nyernünk azokat a volt profi játékosokat, akik a korábbi években nem tartották fontosnak szenior világversenyen megméretni magukat, de mostanra szerencsére egyre többen gondolják meg magukat. Ez pedig mindenképp része egy életpálya modellnek" - nyilatkozta a szakvezető.

A horvátországi Európa-bajnokságon négy magyar aranyérem született: a férfiak 35 év feletti kategóriájában Wacha Gergely olasz partnerével lett végzett tornagyőztesként. A nők 40+-os korcsoportjában Serfőző Eszter és Pestuka Szilvia Európa-bajnok lett, Eszter pedig Kosztoványi Rolanddal együtt vegyes párosban is aranyérmet szerzett ugyanebben a kategóriában. A 60 év felettieknél szintén vegyes párosban Szerencsésné Miltényi Éva Amberger Árpáddal lett a kontinens legjobbja. A következő világverseny a Youth Senior vb lesz, melyen a 35, 40 és 45-ös korosztály képviselteti magát. A magyar csapat oda tizenhat fővel utazik, de mint Erdei Csaba elmondta, az év végén tervezik, hogy a csapat Európa-bajnokságon is elindulnak, noha korábban nem gondoltak erre, de mivel ilyen népszerű lett mostanában a versenyzés, már kacérkodnak a gondolattak.