Történelmi magyar döntőt rendeztek Pozsonyban

2022. november 14.

Bátran kijelenthetjük, az előző néhány nap a magyar tenisz 2022-es évének egyik legfontosabb hete volt. Férfi játékosaink közül hárman is egy Challenger tornán szerepeltek, míg női teniszezőink vereséget szenvedtek Románia ellen a Billie Jean King-kupa rájátszásában. A Pozsonyban rendezett ATP Challenger versenyen Piros Zsombor, Marozsán Fábián és Fucsovics Márton is pályára lépett. Előbbi az első körben búcsúzott, így az idén a top 200-ba, majd top 150-be is bekerülő Piros vereséggel fejezte be a 2022-es szezont, ám nagyon ígéretes jövő év előtt áll. Másik két játékosunk pedig épp egymással vívta a szlovák viadal döntőjét, arra pedig korábban sosem volt példa, hogy két magyar teniszező egymással csapjon össze egy ATP Challenger torna fináléjában.

Marozsán Fábián idei második, míg Fucsovics Márton idei első döntőjébe jutott be az ATP Challenger Touron. A nagyobb rutinnal rendelkező 30 esztendős játékos 6:2, 6:4-re legyőzte honfitársát, s így Fucsovics négy év után ünnepelhetett ismét tornagyőzelmet, aminek köszönhetően vissza is tért a top 100-ba. A szintén Davis-kupa válogatott Fábián pedig a karriercsúcsot jelentő 172. helyre lépett előre a hétfői világranglistán, s így 2023-ban pályafutása során első alkalommal szerepelhet majd egy felnőtt Grand Slam-torna selejtezőjében, s életében először indulhat az Australian Openen. A pozsonyi döntő képeit ITT találjátok.

A női mezőnyben a múlt héten rendezték a Billie Jean King-kupa döntőjét és egyéb rájátszás párharcait, a sorozatot Svájc nyerte. A magyar női teniszválogatott Romániával csapott össze a play-offban, melynek tétje a jövő évi fináléja selejtezője volt. A Nagyváradon rendezett összecsapáson egyrészt a hazai közönség félelmetes szurkolása, másrészt pedig a román játékosok remek formája együttesen azt eredményezte, hogy a Babos Csaba vezette nemzeti együttes ugyan derekasan küzdött, de mind a három egyéni mérkőzését és a párost is elveszítette, s végül 4-0-ra kikaptunk keleti szomszédainktól. A magyar BJK-kupa-válogatott így 2023-ban az euro-afrikai zóna I-es csoportjában folytatja, ahol idén tavasszal is kezdte a sorozatot.

Babos Tímea - aki ezúttal nem szerepelt a nemzeti csapatban - Chilében versenyzett egy WTA 125-ös tornán, ahol egyéniben az első körben, párosban georgiai partnerével a negyeddöntőben búcsúzott.

Végezetül pedig a junior mezőnyben Nagy Botond első kiemeltként jutott a döntőig a lengyel U16-os viadalon, a finálét azonban a második szettben kénytelen volt feladni, párosban az elődöntőig jutott.