Tornagyőzelem Szerbiában, karriercsúcs az ATP-világranglistán, selejtezők Wimbledonban

2022. június 26.

Szabanin Natália fantasztikus versenyzést produkált az elmúlt napokban, a szerbiai Prokupljében rendezett 25 ezres ITF viadalon tornagyőzelmet aratott. A 18 esztendős teniszező ezzel karrierje első versenyelsőségét szerezte a profik között, a döntőben két szettben nyert a top 350-es Wurth ellen.

Szabanin mellett a férfiak mezőnyében is jelentős sikernek örülhettünk, ugyanis Marozsán Fábián az elődöntőig jutott a milánói ATP Challenger tornán. A Davis-kupa válogatott játékos a selejtezőből indulva kezdte meg szereplését az olaszországi viadalon, és sorozatban öt meccset megnyerve egészen a legjobb négybe jutott. Ennek pedig a világranglistán is meglett az eredménye, hiszen 31 helyet előre lépve már a 266. helyen áll az ATP-rangsorban, aminek köszönhetően elérhető közelségbe került például a US Open selejtezője.

Stollár Fanny párosban játszott tornadöntőt. A 2015-ben junior párosban wimbledoni győztes játékos román partnerével 6:3, 7:5 arányban alulmaradt az izraeli 25 ezres verseny fináléjában. A 23 esztendős játékos egyesben is érdekelt volt a raananai tornán, ott a második fordulóig jutott.

Az év harmadik Grand Slam versenyének, a wimbledoni torna selejtezőjének négy magyar játékos vágott neki, azonban sajnos egyikőjüknek sem sikerült a főtáblára kerülés. Piros Zsombor – csakúgy, mint a Roland Garroson – a kvalifikáció döntőjében esett ki. Ellenfele a korábbi top 50-es Mikhail Kukuskin volt, aki hatalmas csatában, négy szettben legyőzte őt. A Davis-kupa válogatott játékos öt év elteltével játszott újra füvön, és karrierje során először nyert meccset a felnőttek között ezen a borításon. Honfitársa, Valkusz Máté a selejtező első körében esett ki a német Kuhn ellen, aki két játszmában felülmúlta őt.

Piros Zsombor

A hölgyek mezőnyében Babos Tímea jutott el a főtáblára kerülés kapujába. A soproni születésű teniszező pályafutása során női párosban 2014-ben, és 2016-ban is döntőt játszott Wimbledonban, valamint 2015-ben vegyes párosban is eljutott a fináléig. Babos karrierje alatt kilencszer szerepelt a legjobb 128 között a londoni viadalon, ezúttal a kvalifikáció harmadik körében azonban 6:3, 1:6, 6:3-ra kikapott mexikói riválisától. Jani Réka pályafutása során először tudott meccset nyerni a wimbledoni selejtezőben. A 30 esztendős magyar teniszező harmadik alkalommal indult a füves pályás Grand Slamen, és ugyan egy sikert magáénak tudhat, de a második kanyarban kiesett egy amerikai játékos ellen.

Lukács Vanda a legjobb nyolcig jutott a monasztiri 15 ezres ITF viadalon. A WTA-világranglista 562. helyén álló játékos párosban is indult Tunéziában, ott francia partnerével a második körben estek ki.

Ami pedig a junior játékosainkat illeti, Udvardy Luca jelenleg is érdekelt a roehamptoni füves pályás tornán. A 17 éves teniszező karrierje során először indul majd a juniorok között Wimbledonban. Bartha Panna és kanadai partnere 5:7 6:4 15-13-ra nyerte a német 2-es ITF junior verseny döntőjét. Panna idei harmadik páros tornagyőzelmét aratta. A magyar játékos egyesben a negyeddöntőig jutott, és bizakodhat abban, hogy Wimbledonan is lehet esélye pályára lépni, ugyanis várakozóként ott van a listán.

A budapesti U12-es nemzetközi verseny döntőjében Kiss Domonkos 6:4 7:6(5)-ra legyőzte Szebeni Miklóst. Kincses Kolos egyéniben elődöntős volt a román U16-os nemzetközi versenyen, párosban pedig a döntőbe jutott román partnerével, melyet sérülés miatt fel kellett adniuk, valamint Győri Lóránt egyéniben és párosban is elődöntős volt a jordániai 4-es ITF junior versenyen. Mindemellett pedig mind a fiú és mind a lány U12-es és U14-es csapatunk versenyez ezen a héten a korosztályos Európa-bajnokságon.

Kincses Kolos

Továbbá pedig ami a múlt hét fontos történései közé tartozik még, hogy Nagy Zoltánt a Magyar Tenisz Szövetség vezetősége véglegesen megbízta a Davis-kupa válogatott szövetségi kapitányi pozíciójában. A szakvezető megbízatása így 2023. december 31-ig szól.