Tenisztörténelmet írt Fucsovics Marci és Marozsán Fábián!

2023. május 14.

Először jutott be két magyar játékos a legjobb 32 közé ATP Masters versenyen.

Marozsán Fábián (135.) hihetetlen menetelést mutat a Rómában megrendezett 1000-es Masters versenyen, ugyanis két selejtezős meccset megnyerve karrierje során először jutott fel a főtáblára ATP-tornán. Ezt a lehetőséget kihasználva a legjobbak közöt előbb a francia Corentin Moutet-t (67.) győzte le három játszmában, majd vasárnap közel száz helyezésnyi különbséget tüntetett el, és szetthátrányból fordítva nyert a cseh Jiri Lehecka (39.) ellen. A találkozó még szombaton kezdődött, a harmadik szettben Fábi 2:1-es vezetésénél a meccset eső miatt félbeszakították, és már nem tudták este befejezni, így ma 3 órakor került sor a folytatásra, ahol Lehecka rögtön visszabreakelt. 6:6-ig fej-fej mellett haladtak, a rövidítésben viszont már Fábi bizonyult jobbnak, és a helyi szurkolók nagy örömére első meccslabdáját kihasználva behúzta a mérkőzést. A legjobb 32 között nem akármilyen élmény várja Fábit, ugyanis az ATP-ranglista jelenleg 2. helyén álló Carlos Alcarazzal találkozik majd.

Fucsovics Márton (92.) alanyi jogon a főtábláról indult a viadalon, s szettveszteség nélkül lehet ott a harmadik körben, ugyanis előb a szerb Filip Krajinovicot (74.) múlta felül 6:4 6:2 arányban, majd Indian Wells után idén másodszorra, ezúttal salakon 6:3 6:4-re legyőzte az ausztrál Alex de Minaurt (18.). A nyolcaddöntőbe jutásért a brit Cameron Norrie (13.) ellen játszik vasárnap este.

Bondár Annának a harmadik forduló jelentette a végállomást. 93. helyezett játékosunk karrierje során először versenyzett itt Rómában, és zsinórban négy mérkőzést tudott megnyerni a salakpályás tornán, ám a legjobb 32 között szoros meccsen 7:6(2) 6:4-gyel megállította a kínai Qinwen Zheng (21.). Anna aki így is büszkén utazhat tovább, ugyanis két bravúros győzelmet aratott a főtáblán, egyiket ráadásul a korábbi világelső Karolina Pliskova ellen.

2. Kinder Rába ETO Play+Stay Kupa - 05.04. Győr - Rába ETO, 2024. május 4-5.