Szücs Milán és Szimandel Laura is duplázott az U12-es fedett pályás OB-n

2024. március 3.

Előbb a fiúk versenye ért véget a Nemzeti Edzésközpontban. A Tenisz Műhely játékosa, a 2. kiemelt Szücs Milán szettveszteség nélkül jutott el a fináléig, ahol az 1. kiemelt Rekedt-Nagy Zoltán (Dunakeszi TK) volt az ellenfele, és meccslabda hárítása után 6:2 6:7(4) 10-6-ra győzött. Selmeci Petra tanítványa ezzel mindkét bajnoki címet begyűjtötte, egy nappal korábban ugyanis éppen Zoltánnal párosban is diadalmaskodni tudott. A díjakat Sütő Csilla, az MTSZ főtitkára és Kisantal Péter válogatott utánpótlás edző adta át.

A lányok mezőnyében Szimandel Laura, az Óvár Építők sportolója 1. kiemeltként szintén szettveszteség nélkül masírozott az egyéni döntőig, ahol a legjobb négy között a 2. kiemeltet búcsúztató Nagy Izabella (ÁTC) ellen diadalmaskodott 6:0 6:4 arányban. A harmadik helyen Nagy Nóra (Marso TC) és Kaminszka Gabriella (Volvex SE) végzett. Utóbbi játékos párosban vigasztalódhatott, ugyanis ő volt Laura partnere, akivel a szombati fináléban 6:1 6:3-ra nyertek az Értékes Boglárka és Szabó Vivien (MTK) alkotta kettőssel szemben. A díjakat Gulyás István versenyigazgató és Udvardy Panna adták át.