Szenzációs magyar sikerek Sanghajban, az ATP 1000-es verseny második fordulójában

2023. október 6.

Marozsán Fábián (91.) Arthur Rinderknech (68.) legyőzése után parádés tenisszel 6:3, 7:5-re verte a 12. kiemelt Alex de Minaurt (11.) és a legjobb 32 közé jutott – garantált 45 ranglistapont és 55770$. Tökéletesen indult a mérkőzés, Marozsán Fábián 3:0-ra vezetett és a korai brékelőnyét megtartotta a szett végéig. Az ausztrál nem igazán találta a magyar játékának ellenszerét. A 2. játszmában fokozódtak az izgalmak, előbb Marozsán Fábián hárított fogadóelőnyt 2:3-nál, majd ő brékelt 4:4 után és adogathatott a győzelemért. Elsőre még kicsit megremegett, de 5:5-nél semmire vette el az ausztrál szerváját és másodszorra magabiztosan zárta le a párbajt. A májusi, római menetelés után újabb bravúrsorozat Davis-kupa játékosunktól, aki Carlos Alcaraz skalpja mellé begyűjtötte Alex de Minaurét is. A 16 közé kerülésért a szerb Dusan Lajovic (55.) vár rá.

Fábián után első számú játékosunk, Fucsovics Márton (57.) három szettes sikert ünnepelhetett a 14. kiemelt Felix Auger-Aliassime (15.) ellen. Az első szettben a kanadai 2:0-ra vezetett, de Marci visszajött a breakhátrányból, és a rövidítésig nem volt újabb fordulat. A tiebreakben a magyar el tudott húzni, és 7-3-ra megnyerte. A második játszma 4:4-ig kiegyenlített volt, akkor Auger-Aliassime elvette Marci adogatását, majd kiszerválta a szettet. A döntő felvonásban Fucsovics Márton kezdett magabiztosan, brékkel vezetett 3:0-ra, nem maradt más feladata, mint hozni a szerváit, ami azért soha nem könnyű. A mérkőzés végére fokozódtak az izgalmak, Marcinak meg kellett küzdenie a diadalért, de végül egy több mint tíz percig tartó gémben, a negyedik meccslabdáját kihasználva 7:6(3) 4:6 6:3-ra győzött. Öt év után sikerült újra jobbnak bizonyulnia a top 20-as kanadainál. A 32 között az argentin Francisco Cerundolo (21.) várja vasárnap.