Szabanin Natália és Jani Réka is fantasztikus hetet produkált

2022. szeptember 5.

A US Open mellett is remekül helytálltak magyar játékosaink a nemzetközi mezőnyben, Szabanin Natália és Jani Réka is tornagyőzelmet ünnepelhetett egyesben, és mindketten karriercsúcsot jelentő pozícióba lépnek így előre a világranglistán. Tóth Amarissa párosban jutott a döntőig, de ezúttal elvesztette a finálét.

Az MTK Budapest 18 esztendős játékosa idei harmadik tornagyőzelmét szerezte, miután megnyerte a bécsi 25 ezres viadalt. Szabanin szettveszteség nélkül menetelt végig az osztrák versenyen, a döntőben 7:5, 6:3-ra nyert a világranglista-205. Tena Lukas ellen. Nati a sikerének köszönhetően már tagja lesz a top 300-nak a jövő heti friss WTA-rangsorban, nagyjából hatvan helyet javít korábbi legjobbján és a 287. pozíció környékén szerepel majd. A fiatal teniszezőnk idén már 25 győzelemnél jár 8 vereség mellett, és a bécsi verseny a harmadik 25 ezres sikere volt.

Jani Réka pedig pályafutása 25. ITF tornagyőzelmét aratta. A rutinos sportolónk Csehországban emelhette magasba a prágai 60 ezres verseny győztesének járó trófeát, a fináléban két szettben nyert egy német játékossal szemben. Réka eddigi legjobb helyezése a WTA-világranglistán a 128. pozíció volt, mostani sikerének köszönhetően a 123. helyig lép majd előre, és ő is remek szezont produkál eddig.

Tóth Amarissa idén már hetedik tornadöntőjét játszhatta párosban, melyből négyet meg is nyert, legutóbb a hazai rendezésű mogyoródi versenyen diadalmaskodott. Az MTK játékosa – Szabaninhoz hasonlóan – a bécsi viadalon indult, és a szlovén Ziva Falknerrel jutott egészen a fináléig, azonban 7:6, 6:4 arányban elveszítették azt a Papadakis / Siskova kettőssel szemben. Amarissa a páros világranglistán így már tagja a top 300-nak, ami karrierje eddigi legjobb helyezése (286.). Egyéniben a második kör jelentette számára a végállomást az osztrák tornán.

A US Openen három játékosunk indult alanyi jogon a főtáblán és nem múlott sokon, hogy mindhárom teniszezőnk győzelemmel vegye az első fordulót. Bondár Anna azonban hiába volt szett-és brékelőnyben is a korábbi top 30-as Camila Giorgi ellen, végül nem tudta megnyerni az olasz elleni találkozóját. A legmagasabban jegyzett játékosunk párosban a belga Greet Minnennel a második körig jutott. Gálfi Dalma viszont két meccset is nyert egyesben a US Openen, a 2015-ben New York-ban Grand Slam-bajnok teniszező előbb Nuria-Parrizas Diazt múlta felül, majd Harriert Dart ellen is győzni tudott, de a tizennyolcadik kiemelt Veronika Kugyermetova már nagy falatnak bizonyult. Dalma pedig párosban is fantasztikus menetelt eddig, az amerikai Bernarda Perával már a harmadik fordulóban érdekeltek és a negyeddöntőbe kerülés reményében lépnek pályára hétfőn. A top 100-as női játékosaink egyaránt részt vesznek majd a szeptember 12-én kezdődő, Római Teniszakadémián rendezett budapesti WTA 125-ös tornán, ahol Bondár Anna az eddigiek alapján első kiemelt lesz majd.

A férfiak mezőnyében Fucsovics Márton indult egyedül az Egyesült Államokban rendezett GS-tornán, az első körben nagy fordítás után búcsúztatta a harmincadik helyen rangsorolt Maxime Cressyt, aki a harmadik szettben feladta kettejük találkozóját, majd a második fordulóban óriási, közel öt órás csatában maradt alul a spanyol Davidovich Fokinával szemben, aki csak döntő szett szuper tie-breakben tudta legyőzni a magyar játékost.  Fucsovics a szlovák Alex Molcannal alkotott egy kettőst, de az első körben kikaptak egy szabadkártyás amerikai duó ellen.

A két héttel ezelőtt ATP Challenger-tornagyőztes Marozsán Fábián a múlt héten hamar kiesett a toulouse-i viadalon, rögtön az első körben búcsúzott a korábbi top 100-as Kimmer Coppejans ellen. A Davis-kupa válogatott játékos ezen a héten a spanyolországi Sevillában rendezett Challenger-tornán versenyen.

A múlt héten pedig – idén először – nemzetközi férfi tenisztornának adott otthont hazánk. A szabolcsveresmarti 25 ezres ITF versenyen több, eddig profi mérkőzést nem játszó magyar fiatal is elindult, így remek lehetőség volt számukra, hogy belekóstoljanak a felnőtt mezőnybe. A legtovább Madarász Gergely jutott, aki az elődöntőben búcsúzott a cseh Michael Vrbensky ellen. Fajta Péter negyeddöntőt játszhatott, őt a szintén cseh Paulson búcsúztatta. Párosban a Kisantal Botond és Gubi Trisztán első profi tornáját játszotta, és egy fordulót sikerrel is vettek a szabolcsveresmarti viadalon, sőt a magyar párosok közül ők voltak az egyetlen duó, akik meccset tudtak nyerni.

Füle Mátyás a legjobb nyolcig jutott a szlovén 25 ezres versenyen, őt viszont a héten láthatjuk majd játszani a GS Tenisz Clubban rendezett 15 ezres viadalon.