Szabadtéren zajlottak a korosztályos megmérettetések

2023. április 18.

A 12 éven aluliak Székesfehérváron versenyeztek a hétvégén. A Viszló Trans Kupán a fiúk mezőnyében a Tenisz Műhely-es Balázs Dávid első kiemelthez méltóan, szettveszteség nélkül győzedelmeskedett, a döntőben 6:2 6:1-ra nyert a 2. kiemelt Rekedt-Nagy Zoltán (Gellért SE) ellen. Az elődöntőbe továbbá két BVSC-s játékos, Tóth Vilmos Péter és Ujházi Bence jutott be, akik azonban párosban szépítettek, a finálét 6:3 0:6 10-6-ra behúzták a Rekedt-Nagy Zoltán/Jóny Márk kettőssel szemben. A lányoknál egyesben Nógrádi Noémi és Sziklai Zita idén harmadszorra játszhatott a legjobbnak járó trófeáért, ami végül Noémihez (Honvéd SE) került. Az elődöntőben Nagy Ramónát (BVSC) búcsúztatta, majd a fináléban 6:4 6:1-re nyert klubtársa ellen, aki a legjobb négy között Blum Hannát (Bajai TK) ejtette ki. Párosban a Honvédos lányok Hanna és Nagy Ramóna 6:1 6:1-as legyőzésével az első helyen végeztek.

Szintén Székesfehérváron került megrendezésre a Videoton Kupa, két korosztály mérettette meg magát a Bregyó TE pályáin. A Dunakeszi TK színeiben versenyző, 1. helyen kiemelt Lipp Máté Lőrinc idei második versenyelsőségét szerezte meg, miután az F14-es elődöntőben legyőzte Hajas Bálintot (Pasarét TK), majd a fináléban 6:3 2:6 10-2-re felülmúlta a Szűcs Ádámot (GS Római Tenisz Club) búcsúztató Szász Leventét (GSRTC). A 14 esztendős lányok mezőnyén is 1. kiemelt játékos, Rekedt-Nagy Panni (SVSE) kerekedett felül, a döntőben 6:4 6:3-ra nyert Gyepes Kira (SVSE) ellen, és szintén másodszorra állhatott a dobogó tetejére ebben az évben. A legjobb négy között ért véget a viadal Kállay Dorina Nina (GSRTC) és Vukics Vanda (Röpte TE) számára. Végül az F2-es versenyszámban körmérkőzéseket rendeztek, ahol Balogh Bálint (Siófoki Spartacus) végzett az első, Boros Botond (SVSE) a második, Sárközi Richárd (Budaörs SC) pedig a harmasik helyen.

Horváth Nóra és Virághalmi Viktor győzelmével ért véget a Fortuna Kupa. A budapesti U16-os korosztályos versenyen a Bebto Team-es Nóra idén másodszor állhatott a dobogó tetejére, miután egy izgalmas mérkőzésen 7:6(4) 1:6 10-8-ra legyőzte klubtársát, Pilmayer Ráhel Hannát. Bronzérmet szerzett Sándor Lara (Marso TC) és Koczka Petra (PG Tenisz). A fiúk elődöntőjében Virághalmi Viktor (Sportmánia) simán nyert Bakonyi Dániel (GS Római Tenisz Club) ellen, majd a fináléban is csupán egy gémet engedett Kacskovics Balázsnak (Pasarét TK), így idén először emelhette magasba a trófeát. Az alsó ágon a PG Tenisz-es Vajda Kristóf jutott be a legjobb négy közé.

Négy versenyszám mérkőzései zajlottak a Mogyoród Openen. A mogyoródi Open Teniszvölgy salakos pályáin megrendezett viadalon a 18 esztendős lányok mezőnyében körmérkőzések döntöttek a helyezésekről, végül Sziklai Eszter (Honvéd SE) nyakába került az arany, Gyene Csengéhez (Vasas SC) az ezüst, Lawani Jillianhoz (Dunakeszi TK) pedig a bronzérem. Eszter az N2-es kategóriában is első helyen végzett, őt Gyene Csenge és Guruz Fanni (Muschkétás TC) követte a dobogón. A fiúknál a külföldi színekben versenyző Laurentiu Sabau bizonyult a legjobbnak Vizy Dávid (GYAC) legyőzésével, Farkas Martin (Orosháza) és Burcsi Péter (W-Sport SE) elődöntőbe jutott. Végül az F2-es versenyszámban Gubi Trisztán (PG Tenisz) ünnepelhetett, az elődöntőben 6:4 7:5-re múlta felül Laurentiu Sabaut, majd a fináléban 6:1 7:5-re Földi Tamást (Vasas SC). A felső ágon Sinkalovics Patrik Alex (Alfa TI) jutott be a legjobb négy közé.