Stollár Fanny párosban döntős a budapesti WTA-tornán!

2023. július 22.

Stollár Fanny (441.) kikapott Kateryna Baindl-től (100.), így egyéniben búcsúzott a Hungarian Grand Prix-től.

1:1-es állásról folytatódott ma a magyar és az ukrán játékos negyeddöntős találkozója a budapesti WTA-tornán. Az első játszmában Fanny 5:3-ra is vezetett, majd a rövidítésben két szettlabdát hárított, ám a harmadikat már megcsinálta Baindl. A második szettben a magyar tudta előbb elvenni ellenfele adogatását, de Kateryna rögtön visszazárkózott, majd ismét breakelt, és 7:6(5) 6:3-ra megnyerte a mérkőzést, ezúttal a harmadik magyar szabadkártyást legyőzve a viadalon. Fanny ezzel a 339. hely környékére jön előre a WTA-ranglistán.

Volt ideje kipihenni negyeddöntős meccsét a 24 esztendős magyarnak, amíg lezajlott a két egyéni elődöntő a Római Teniszakadémián, majd este fél 8-kor Katarzyna Piter oldalán lépett pályára. Bár a második játszmában 5:3-nál két meccslabdája is volt a magyar/lengyel kettősnek, végül két tiebreaket követően 7:6(3) 7:6(5)-ra győzték le a Nadia Posoroska/Kamilla Rakhimova alkotta duót!

A vasárnap fél 3-kor kezdődő páros fináléban a játék nélkül döntőbe jutó Jessie Aney/Anna Siskova kettőssel csapnak össze.

Fotók: Csengeri Zsanna (MTSZ)