Stollár Fanny már negyeddöntős a budapesti 250-es WTA-tornán

2023. július 19.

Két további magyarnak szurkolhatunk csütörtökön a Hungarian Grand Prix második fordulójában.

Stollár Fanny volt az első magyar egyéni továbbjutója a Római Teniszakadémián rendezett WTA-tornának, a centerpálya keddi programjának második meccsén a 441. helyezett szabadkártyás játékos 7:5 6:4-re legyőzte a spanyol Burillo Escorihuelát (237.). Fanny az első szettet 3:5-ös állásról hozta vissza, és negyedik játszmalabdáját kihasználva nyerte meg, a másodikban pedig fogadóként fejezte be a mérkőzést.

Ezt követően szerdán a top100-as Maria Tatjana (67.) legyőzésével bejutott a legjobb nyolc közé. Az 5. kiemelt német játékos hiába tudott 3:6 0:2-es állásról zsinórban 6 gémet megnyerni és kiegyenlíteni, a döntő szettben Fanny tovább küzdött, majd a tiebreakben két mérkőzéslabda hárítása után Maria kettőshibája juttatta negyeddöntőbe. Stollár ezzel a győzelemmel már legalább 100 helyet javít helyezésén, és a 2018-as tashkenti verseny óta először jutott a nyolc közé 250-es WTA-tornán!

A keddi nap leginkább várt mérkőzését, a magyar rangadót Bondár Anna nyerte Babos Tímea ellen. Az első szettben Anna 1:5-ről és három szettlabda hárítása után fordított, majd a másodikat Timi hozta 7:5-re, a döntő játszmában pedig 4:3-ig fej-fej mellett haladtak, a végén azonban Anna rálépett a gázra, és 7:5 5:7 6:3-ra megnyerte a találkozót. A legjobb 16 között a 6. Kiemelt, orosz Avanesyan vár rá.

Az 548. helyen álló Tóth Amarissa szabadkártyával indulhatott el első WTA-főtábláján, ellenfele, a 2. kiemelt kínai Zhang (28.) azonban az első szett végén 6:5-nél kezet nyújtott, és feladta a találkozót. Amarissa így karrierje során először bejön az 500-ba a WTA ranglistán, második fordulós ellenfele pedig csütörtökön az ukrán Baindl (100.) lesz, aki Szabanin Natáliát búcsúztatta az első körben, és ha Mimi ismét nyer, akkor akár lehet egy újabb magyar meccs Stollár Fanny ellen a nyolc között.

Párosban eddig Stollár Fannynak sikerült negyeddöntőbe jutni a lengyel Katarzyna Piter oldalán, ők a 3. kiemelt Babos Tímea/Alexandra Panova duót győzték le 6:4 7:5 arányban, Bondár Anna a kínai Zhang oldalán az első fordulóban 6:2 3:6 7-10-es vereséget szenvedett az ausztrál