Románia 2-0-ra vezet az első nap után

2022. november 11.

A román-magyar BJK-kupa rájátszás párharc második mérkőzésén női teniszválogatottunk első számú játékosa, a WTA-világranglista 71. helyén álló Bondár Anna lépett pályára Jaqueline Cristian (148.) ellen.

Az első szett a román lányé lett, aki honfitársához, Ana Bogdanhoz hasonlóan rengeteg erőt merített a közönségből. A második játszmában jött a fordulat, a magyar válogatott először vezetett brékelőnnyel a párharc során, Anna 5:1-re is ellépett, ám mégis izgalmasan alakult a végjáték, ugyanis Cristian 5:4-re is visszazárkózott, de végül sikerült neki az egyenlítés.

Az igazi izgalmak a döntő szettre maradtak, a korábbi top 100-as román rögtön brékelt, 4:2 40-0 is állt az eredményjelzőn, de a magyar játékos nem adta fel, hatalmas küzdött és végül tie-breakre mentette a játszmát. A rövidítés jól indult, Anna rögtön mini brékelőnyre tett szert, de a hatalmas küzdő Cristian visszajött és végül 7-3-ra megnyerte a tie-breaket, ezzel együtt pedig 6:2, 4:6, 7:6 arányban a meccset is.

Románia 2-0-ra vezet az első játéknap után, szombaton magyar idő szerint délben folytatódnak a küzdelmek két egyéni mérkőzéssel, majd - ha szükséges - egy párosmeccs zárja az összecsapást.