Piros Zsombor egyre közelebb a top 100-hoz, Bondár Anna megszerezte karrierje első páros WTA-tornagyőzelmét.

2022. július 25.

Újabb eredményes és sikerekben gazdag héten vannak túl a magyar teniszezők, négy játékosunk is a fináléig jutott egy-egy versenyen. Piros Zsombor - aki már a karriercsúcsot jelentő 139. helyen áll a világranglistán - pályafutása eddigi legnagyobb diadalát aratta a két junior Grand Slam-siker után. A Davis-kupa válogatott játékos harmadik Challenger döntőjét játszotta, és az elvesztett pozsonyi finálé, valamint a sérülés miatt végig nem játszott spliti meccs után Tamperében már övé lett a tornagyőzelem. A 22 esztendős teniszező egy igen küzdelmes mérkőzésen három szettben legyőzte a selejtezős Harold Mayotot, és így megszerezte első fontos trófeáját a profik között. Zsombor ezzel a meneteléssel körülbelül annyi pontot szerzett, mintha elődöntőt játszott volna egy ATP 250-es tornán, így kifejezetten értékes volt számára ez a Challenger-siker, hiszen huszonhat helyet lépett előre a világranglistán, ráadásul még egy ilyen jó szerepléssel már a top 100 kapujába érne.

Fajta Péter (514.) is döntőig jutott, a húsz esztendős teniszező a Metzingenben rendezett 15 ezres ITF viadalon szerepelt a fináléban, melyet ugyan elvesztett, de idén második alkalommal jutott ilyen "messzire" egy ITF versenyen. Ráadásul az itt szerzett pontjaival a jövő heti ATP-rangsorban pályafutása során először már betör a top 500-ba.

A hölgyek mezőnyében is volt két döntősünk, ráadásul Udvardy Panna és Bondár Anna épp egymással csapott össze a palermói WTA 250-es torna páros versenyének döntőjében. Előbbi az orosz Amina Anshbával alkotott egy kettőst, míg Bondár Kimberley Zimmermannal jutott el a versenyelsőségig, ugyanis a magyar, belga duó két szettben felülmúlta ellenfelét. Anna egyesben is érdekelt volt a szicíliai megmérettetésen, ott a legjobb nyolc között kapott ki a spanyol Sara Sorribes Tormo ellenében, de a 25 esztendős játékosunk már idei ötödik WTA-250-es negyeddöntőjét játszotta. Ráadásul egyéniben a második fordulóban már a döntő előtt is összecsapott honfitársával, hiszen Udvardy Panna a második körig jutott a palermói viadalon. Ami pedig a párost illeti, Bondár így azon a világranglistán is megközelíti a top 50-et, az 53. pozícióba lép előre, és Panna pedig bekerült a top 100-ba, őt mától a 82. helyen jegyzik, de sajnos egyesben jelenleg nem tagja a legjobb száznak. Legutóbb magyar játékos tavaly nyert párosban WTA-tornát, akkor Stollár Fanny a román Mihaela Buzarnescuval emelhette magasban a budapesti verseny győztesének járó trófeáját.

A junior korában párosban Australian Opent nyerő Nagy Adrienn értékes győzelmekkel gazdagodott. A 21 éves játékos karrierje során először nyert meccset egyesben egy 60 ezres ITF tornán, ráadásul rögtön két győzelmet könyvelhetett el, ugyanis a spanyolországi viadalon egészen a negyeddöntőig jutott, ahol két szettben kikapott svájci riválisától. Ennek pedig a világranglistán is meglett a látszata, hiszen a 602. helyről az 528..-ig jött előre a WTA-rangsorban.

Marozsán Fábián (255.) is Spanyolországban versenyzett, ő az első körben kiesett a pozoblancoi ATP Challengeren, miután 7:5, 6:2-re kikapott Andrej Kuznyecovtól.

Budapesten került megrendezésre két nemzetközi strandtenisz verseny, melyen a Kovács Anikó/Kovács Zsuzsa páros duplázni tudott, mindkét versenyt sikerült megnyerniük, ezzel Anikónak idén már öt, Zsuzsának pedig három ITF tornagyőzelme van, de Ferenczy Szilvia is karrierje első döntőjét játszhatta az ukrán Vlada Filinska oldalán. A férfiaknál a Balassa Balázs/Tállay Miklós páros első nemzetközi döntőjét játszhatta a vasárnapi ITF versenyen. A fiúk nem akármilyen bravúrt hajtottak végre, hiszen két meccslabda hárítása után győzték le a világranglista 23. helyén álló lett Maks Andersons-szal felálló 1. kiemelteket, majd elsőként végeztek a csoportjukban. A döntőben a másik csoport első helyezettjével, a lett Gaidelis/Ribakovs párossal találkoztak, akik a szombati versenyt is megnyerték és ezúttal is sikerült ez nekik, a döntőben 6:2 6: 3-ra nyertek.

Játékosaink így is nagyot lépnek előre a világranglistán a két verseny eredményeinek hála. A következő megmérettetés az augusztus 13-14-i gödi Országos Bajnokság lesz, majd szeptember 10-11-én szintén Gödön egy újabb nemzetközi versenyt rendezünk.