Öt helyszínen rendeztek korosztályos versenyt március első felében

2024. március 19.

A múlt heti F12-es Spartacus Kupán Karóczkai Kán Sólyom (MESE) diadalmaskodott, Gonzales Nimród (TM) nem tudott kiállni ellene a döntőben. Harmadik helyen Orbán Arisztid Gábor (TM) és Hangácsi Márk (SVSE), előbbi játékos azonban párosban elhozhatta a trófeát Karóczkai Kán Sólyom oldalán, miután legyőzték a Hangácsi Márk (SVSE)/Barranco-Mészáros Adrián (BVSC) kettőst.

A 12 esztendős lányok a Park Kupán versenyeztek, ahol Varga-Karas Emese duplázni tudott. A balatonalmádi játékos idei első aranyérmét szerezte meg, miután 4:2 4:2-re nyert Ruthner Szonja (Pasarét TK) ellen, párosban pedig Gazdag Sophiával (MTK) ünnepelhettek, aki egyéniben elődöntőt játszhatott, akárcsak Polgárdi Zita (PG Tenisz). Az L14-es versenyszámban meglepetés győzelem született a Park Teniszklubban, Valdes Noemi Andrea (TM) az elődöntőben az 1. kiemelt Szilágyi Alexandrát (SVSE) búcsúztatta, majd  a fináléban 7:5 7:5-re múlta felül klubtársát, a 2. kiemelt Kovács Emesét. Noemi párosban is a dobogó tetejére állhatott Emesével, ezüstérmet a Jászfai Fanni/Oláh Sophia Grace (Volvex SE) duó szerzett.

A 14 éves fiúk a TM Kupán, Dunakeszin mérték össze tudásukat, ahol Balázs Dávid (TM) első kiemelthez méltóan menetelt a döntőig, ott pedig 6:1 6:1-re nyert Csavajda Lőrinc (Pasarét TK) ellen. Rekedt-Nagy Zoltán (Dunakeszi TK) és Guitprecht Dávid (ZTE) elődöntős volt. Balázs Dávid párosban a szintén TM-es Kosztoványi Brúnóval hozta el a serleget, 6:4 6:2-re legyőzve Szűcs Milán (TM) és Pánczél Erik (Alfa TI) kettősét.

Március 16-18-a között a mogyoródi Open Teniszvölgy adott otthont az U16-osok viadalának, melyen a kiskunfélegyházáról érkezett unokatestvérek, Rekedt-Nagy Panni és Horváth Döme értek el kiemelkedő eredményt. A fiúk mezőnyében borult a papírforma, a Gellért SE-s Döme a legjobb négy között az 1. kiemelt Kacskovics Balázsnak (Pasarét TK) parancsolt megálljt, majd a döntőben 6:4 6:2-re győzte le Mlinárik Bálintot (Vasas SC). Fóti Barnabás (PG Tenisz) szintén bronzérmet szerzett. A lányoknál a két csoportelső, Horváth Nóra (Open TV) és Rekedt-Nagy Panni (SVSE) csapott össze, s végül az utóbbi játékos 7:5 6:0-s győzelemmel állhatott a dobogó tetejére. Harmadik helyezett Fehér Lola (GS Római Tenisz Club) lett.

Végül szintén múlt hétvégén nyolc versenyszám mérkőzései zajlottak a Muskétás Tenisz Centrumban. Az F12-esek között Barranco-Mészáros Adrián (BVSC) állhatott a dobogó tetejére, miután a döntőig szettet sem vesztett, majd 5:4(6) 4:2-re nyert Gonzales Nimróddal (TM) szemben, bronzérmes Almai Sámuel (MTK) és Kerekes Milán (TM) lett. Egy korosztállyal feljebb az 1. kiemelt Tóth Barnabás László (MTK) szettveszteség nélkül menetelt a fináléig, majd 6:2 6:1 arányban bizonyult jobbnak Csordás Zoltán Péternél (Vasas SC). Harmadik helyen Nyikos Márton (Fortuna SE) és Olasz Botond (MTK) végzett. A 12 esztendős lányok döntője már nagyobb izgalmakat hozott, és ismét Varga-Karas Emese örülhetett, 3:5 4:2 6-10-re nyert Ungvári Nórával (PVTC) szemben. Elődöntős Szondy Hanna (PG Tenisz) és Baják Léna (HTF CSO-KO) volt. Végül az L14-es kategória Valdes Noemi Andrea sikerét hozta, a legjobb négy között Csernus Tímea Csengének, majd a fináléban Blum Hannának (Bajai TK) is csupán egy gémet engedett. Lehoczky Noémi (SVSE) meccstiebreakben maradt alul az elődöntőben.