Öt döntős szereplés, két tornagyőzelem a nemzetközi versenyeken

2021. október 18.

Tóth Amarissa és Drahota-Szabó Dorka párosa megnyerte a török 15.000-es versenyt.
Az, hogy magyar győztese lesz a versenynek, már biztos volt, ugyanis a finálé másik résztvevője a Nagy Adrienn/Romana Cisovska kettős volt, akiket Mimi és Dorka 6-3 2-6 10-4-re legyőztek és megszerezték a tornagyőzelmet. Mindkettejüknek ez volt idei harmadik páros sikere.

Első nemzetközi tornagyőzelmét szerezte meg Berényi Eszter. A Tenisz Műhely 16 éves játékosa az osztrák 5-ös ITF junior versenyen az amerikai Maya Joint oldalán 1. kiemeltként vágott neki a versenynek, melyen mindössze egy szettet vesztettek a döntőbe vezető úton. A fináléban a 2. kiemelt cseh Junova/Lukesova kettős volt az ellenfelük, akiket 6-4 6-0-ra vertek és ezzel megnyerték a tornát.

Fajta Péter 3-6 6-4 7-5-re verte a szlovák Pokornyt a 4 között az egyiptomi 15.000-es versenyen, így idei első egyéni döntőjét játszhatta, ahol 4-6 0-6-ra kikapott az 1. kiemelt Gengeltől.

Mészáros Patrik első ITF junior döntőjét játszhatta Csehországban az 5-ös ITF junior tornán, ahol 3-6 6-3 2-6 arányban alulmaradt kikapott az 1. kiemelt cseh Filip ellen.

Egyik női teniszezőnknek sem sikerült a főtáblára jutás a tenerifei WTA versenyen. Gálfi Dalma Jani Rékát verte a selejtező első körében, azonban Mandy Minella 7-6(6) 5-7 6-3-ra nyerni tudott ellene. Bondár Anna 1-6 3-6-ra kikapott a kínai Wangtól a selejtező döntőjében. A két lány párosban még versenyben van, a főtáblán a Rus/Watson duóval szemben kezdenek.

Győri Lóránt 5-7 3-6-ra kikapott az 1. kiemelt ellen a teheráni 5-ös ITF junior verseny elődöntőjében.

Udvardy Panna számára a negyeddöntő után ért véget a perui 25.000-es verseny, a brazil Alves 6-2 1-6 6-3-ra győzte le.

Bíró Melinda a 7. helyet szerezte meg a Monte Carlo-i U14-es európai Mastersen. A Gellért TC válogatott játékosa a végső helyosztón az orosz Golovinát 7-5 6-4-re legyőzte és ezzel egyúttal visszavágott a júniusi ukrajnai vereségért is.