Nemcsek Gréta továbbra is kitűnő formában van

2024. április 29.

A Vasas SC játékosa a múlt heti budapesti U16-os nemzetközi verseny után ezen a héten a székesfehérvári ITF J30-as versenyen diadalmaskodott.

A 14 esztendős, 1. kiemelt Gréta szettveszteség nélkül jutott el a döntőig, ahol a 2. kiemelt koreai Lee ellen 6:3 7:5-re nyert, és karrierje harmadik ITF Junior tornagyőzelmét aratta. A fiúk egyéni versenyszámában Major Áron döntőbe jutott, a 2. kiemelt magyar az elődöntőben Kristyán István ellen nyert, a fináléban viszont 4:6 7:6(5) 6:2-re kikapott az ukrán Shylovtól, így neki még várnia kell első trófeájára az ITF Junior Touron. A verseny számos kiváló magyar teljesítményben bővelkedett: Kis-Czakó Eszter elődöntős volt, párosban a Kovács Marcell/Tóth Ákos János duó a döntőig, a Bak-Szabó Norina/Benke-Giosanu Izabella páros az elődöntőig jutott.

Fazekas Vencel megszerezte első nemzetközi tornagyőzelmét az U14-es korosztályban. A Tenisz Műhely teniszezője a macedóniai nemzetközi versenyen indult, és 1. kiemeltként mindössze egy szettet vesztett a döntőbe vezető úton, ahol a kazah Makhanov ellen aratott 6:4 6:1-es győzelmet. Párosban is majdnem sikerült elhozni az aranyérmet, Balázs Dáviddal egészen a fináléig meneteltek, ott azonban egy olasz páros az útjukat állta.

Gratulálunk!

XLII Kispest Kupa 2024 - 06.29. Budapest - Ganz EKM Wekerle, 2024. június 29-30.