Nehéz sorsolást kaptak a magyarok az Australian Openen!

2022. január 13.

Kiderült, kikkel szemben lépnek pályára főtáblás versenyzőink

Novak Djokovics vízumügye miatt a tervezettnél később kezdődött az év első Grand Slam versenyének sorsolása: a férfiaknál Fucsovics Márton a szerb Dusan Lajoviccsal, a hölgyeknél Bondár Anna a tizedik kiemelt orosz Anasztaszija Pavljucsenkovával, Udvardy Panna pedig a korábbi világelső, a világranglistán 25. helyen álló Viktorija Azarenkával játszik az első fordulóban.

Panna számára nem lesz ismeretlen a korábbi kétszeres Australian Open-győztes fehérorosz játékos, ugyanis a december végi, amerikai felkészülése során többször is edzett Azarenkával.

Ami Fucsovics Mártont illeti, a legmagasabban jegyzett magyar teniszezőnk tavaly kétszer is legyőzte a világranglistán 43. helyen álló Lajovicsot, így a szerbbel szemben pozitív a mérlege (2-0).

Bondár Anna még sosem játszott a világranglistán jelenleg 11. helyen álló orosz teniszezővel, aki tavaly a döntőig menetelt a Roland Garroson, és korábban háromszor volt negyeddöntős Melbourne-ben.

A férfiak mezőnyéből kiemelt első körös mérkőzésnek tekinthető a Nikoloz Baszilasvili – Andy Murray párharc, míg a hölgyeknél a nyitó kör slágermeccsét a 2021-es US Open-bajnok Emma Raducanu vívja majd a 2017-es győztes Sloane Stepehnsszel.

Az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság január 17-én, hétfőn veszi majd kezdetét.