Négy magyar maradt talpon péntekre

2021. október 22.

A II. Olivér Borsos Memoriálon Bartha Panna és Dankó Vanesa Dalma izgalmas csatát vívott a második fordulóban. A fiúk mezőnyében Mészáros Patrik ismét maratoni csatában nyert, Szőke Ádám pedig újból magabiztosan lépett tovább.

A BTC-n zajló korosztályos ITF-torna második főtáblás napját a leányoknál és a fiúknál is két-két magyar játékos zárhatta győzelemmel, így az egyesek küzdelmében már csak ők négyen, Kántor Anna, Bartha Panna, valamint Szőke Ádám és Mészáros Patrik maradtak talpon.

Kántor Anna igen izgalmas mérkőzésen, három szettben verte román ellenfelét, a következő körben a Fenyves Grétát búcsúztató román Bertea ellen lép majd pályára.

Hasonlóan érdekfeszítő meccset vívott egymással két magyar leányjátékos, Bartha Panna és Dankó Vanesa Dalma. Utóbbi az első fordulóban nagyon tudatos és megfontolt játékkal tudott fordítani az elveszített első szett után, ám pécsi ellenfelével szemben ez már nem sikerült.

− Jól kezdtem a találkozót, az az igazság, hogy mostanában mindig jól megy a játék az első gémekben, s úgy érzem, hogy nagyon jól játszottam – mondta el honlapunknak a találkozó után Bartha Panna, aki valóban magabiztosan nyerte az első szettet. – A második elején kicsit elment a fókuszom, ez sajnos benne van a játékban.
De nem szoktam ettől ideges lenni, sokszor visszajövök, de az is megesik, hogy elmegy ez a szett is. Ezúttal is jól kezeltem a helyzetet, sikerült visszajönnöm, öt-négyre vezetett Vani, amikor én szerváltam. Addig biztosan hoztam az adogatásaimat, ám itt jött néhány meg- és kicsúszó, szerencsétlen labda, és végül elment a szett. A harmadikat is jól kezdtem, vezettem, majd Vani jött vissza és vezetett négy-háromra. Azt hiszem, ekkor leginkább a jó erőnlétem döntött a javamra, hiszen igen hosszú labdamenetek következtek. S nem azért lett vége ezeknek, mert nem tudta volna visszaadni, hanem azért, mert már nem érte el időben. Hosszú meccset játszottunk, de nem érzem magam fáradtnak, szerintem most fizikálisan a toppon vagyok.

Erre pedig nagy szüksége lesz Bartha Pannának a folytatásban is, hiszen saját bevallása szerint minden tornára a győzelem reményében érkezik. S ez nincsen másképp most sem. Éppen ezért nem is nagyon figyeli az ellenfeleket, a péntekit is csupán a megnyert páros meccse után, este nézte meg. Inkább minden erejével és figyelmével saját magára koncentrál. Az mindenesetre önbizalmat adhat neki, hogy Dankó ellen, az apróbb, elkerülhetetlen hullámvölgyeket leszámítva, végig nagyon jól játszott.

A fiúk mezőnyében Szőke Ádám hihetetlen magabiztossággal halad előre, hiszen szerdán 6:1, 6:1-gyel búcsúztatta a torna második kiemeltjét, a portugál Pereirát, csütörtökön pedig osztrák ellenfelének is csupán egy-egy játékot engedélyezett. Pénteken a szlovák Krajci ellen lép pályára és igyekszik hasonlóan folytatni a tornát.

A szerdán késő estébe nyúló, közel négy órás meccset játszó Mészáros Patrik, csütörtökön sem elégedett meg sokkal kevesebbel. Ismét maratoni három szettes meccset játszott, ezúttal a szlovákiai Almási ellen. És ismét meccslabdákat hárítva fordított. Mintha kifejezetten örömét lelné ezekben az izgalmas pillanatokban.

− Dehogy csinálom szándékosan, én lennék a legboldogabb, ha gyorsabban le tudnám zárni a meccseket – jelentette ki Mészáros Patrik a találkozót követően. – Azt viszont valóban élvezem, ha megnyerek egy meccset, különösen akkor, ha jól játszom.
Most pedig ez a helyzet, egyre jobban megy a tenisz, s ennek köszönhető az újabb siker is. Az ellenfelem jobb volt a tegnapinál, de én is jobb voltam a tegnapi önmagamnál. Végig én irányítottam, bár ő is nagyon jól védekezett. Csak az volt a gond, hogy a végén nem voltam elég biztos a lezárásokban. Azért most már eléggé elfáradtam ezektől a hosszú meccsektől, de a pénteki összecsapáson még mindent beleadok. Az ellenfelemet legutóbb két szettben vertem, szóval van esély, de ez most egy másik torna, más feltételek között. Bár én nagyon szeretek itthon játszani, a BTC-t pedig különösen hazai pályának érzem.

Magyar vonatkozású eredmények:
Egyes. 2. forduló.

Leányok:
Elena Ruxandra Bertea (román) – Fenyves Gréta 6:4, 6:1
Kántor Anna – Bianca Bulat (román) 2:6, 7:6(5), 7:5
Jovana Grujic (szerb, 3) − Bíró Melinda 7:6(4), 7:6(3)
Bartha Panna (4) – Dankó Vanes Dalma 6:1, 4:6, 6:4;

Fiúk:
Iliyan Radulov (bolgár) – Kincses Kristóf 6:1, 6:2
Manuel Lazic (osztrák) – Hornung Gábor 6:1, 6:3
Mészáros Patrik – Alfred Almási (szlovák) 6:4, 3:6, 7:6
Lucio Ratti (argentin) – Deli Merse 2:6, 7:6(4), 6:3
Szőke Ádám – Benedikt Szerencsits 6:1, 6:1.

Páros. 1. forduló.

Leányok:
Bartha, Grujic – Bak-Szabó Norina, Faludi Vivien Noémi 6:3, 6:1
Petra Janigova, Tamara Sramkova (szlovák) – Kis-Czakó Eszter, Molnár Kitti 6:3, 6:4
Rose Marie Nijkamp, Isis Louise Van den Broek (holland,4) – Murzsa Gréta, Ioana Teodora Sava 6:3, 6:2
Marija Hlahola, Francesca Pace (ukrán, olasz, 3) – Jeck Viola, Nagy Gréta 6:0, 6:3

Fiúk
Deli Merse, Miljanic Marko – Norbert Marosik, Tiago Pereira (szlovák, portugál, 1) 6:4, 3:6, 10-2.