Négy helyszínen zajlott korosztályos verseny a hétvége folyamán

2023. március 28.

Három korosztály számára rendeztek versenyt a székesfehérvári Kiskút Tenisz Klubban hétvégén. A Viszló Trans Kupa F1-es döntője nem volt izgalomtól mentes, végül Borsos Gábor (Siófoki Spartacus) nyerte a versenyszámot Belkovics Achilles (PG Tenisz) 6:7(3) 7:5 10-6-os legyőzésével. Gyüre Dávid (Pasarét TK) és Kis-Balázs Rafael (BBTC) az elődöntőig jutott. Az F2-es kategóriában az SVSE-s Bakó Bálint Gergő diadalmaskodott, a legjobb négy között Serák Gábor ellen nyert 6:1 6:3-ra, majd a fináléban a Varga Zsombor Attilát 6:7(3) 6:1 11-9-cel búcsúztató Grossmann Maximot (MTK) győzte le úgy, hogy csupán egy gémet vesztett. Végül a 16 év alatti fiúk mezőnyében Sághy Bálint (Pasarét TK) állhatott a dobogó első fokára, miután 6:1 3:6 10-4-re nyert Horváth Bence (Budaörs SC) ellen. Az 1. kiemelt Lázár Tamás (Csopak TK) az elődöntőben búcsúzott, akárcsak a szintén csopaki, 2. kiemelt Kulcsár Kristóf. Mindhárom győztes idei első versenyelsőségét szerezte meg.

Bakó Bálint Gergő

Nógrádi Noémi és Szebeni Miklós győzelmével ért véget a Fortuna Kupa. A Budapesten megrendezett U14-es versenyen a 12 év alattiak országos bajnokságának 2. helyezettje, Nógrádi Noémi diadalmaskodott, az elődöntőben klubtársát, Kővári Olivia Sophiet győzte le 6:3 6:0-ra, a döntőben viszont betegség miatt nem tudott kiállni ellene az MTK-s Panikova Milena. A felső ágon Lehoczky Noémi (SVSE) jutott be a legjobb négy közé. A fiúk mezőnyében Szebeni Miklós (BVSC) idén először állhatott a dobogó tetejére, miután 1. kiemeltként a fináléban 6:1 6:4-re felülmúlta a 2. kiemelt Sálek Patrikot (PG Tenisz). Kőszegi Zente Péter (Dabas SC) és Lakos Botond (PG Tenisz) az elődöntőben búcsúzott.

A Római-parton szervezett GS Tenisz Club Kupán a 16 éven aluli lányok mérhették össze erejüket, és hazai győzelem született. A papírforma szerint az első két kiemeltnek sikerült döntőbe jutnia, Fehér Lola (GS Római Tenisz Club) Szabó Lorát (Kiskút TK), Fizel Laura Liza (SVSE) pedig Bartha Csenge (Pasarét TK) búcsúztatta az elődöntőben. A fináléban aztán Lola 6:1 6:1-re nyert Laurával szemben, így idén először került hozzá a trófea.

A Szentesi Tenisz Klubban a 14 esztendős fiúk mérkőztek meg, ahol fordulatos meccseket hoztak az elődöntők, Mátyás Hunor (Tszsk Gyula) 7:5 5:7 10-1-re győzte le Velican Bendegúzt (SVSE), Oláh-Le Milán Viet pedig 0:6 6:4 10-7-re nyert az 1. kiemelt Simon Péter (Pécs VTC) ellen. A döntő sem volt izgalmakban szegény, Hunor 6:3 1:6 10-8-ra múlta felül Milánt, és ezzel megszerezte idei első versenyelsőségét.