Négy helyszínen pattogott a labda a hétvége folyamán

2022. február 16.

A hazai versenyeredményeket itt összegezzük

Székesfehérváron rendezték a Bregyó Kupát, ahol a 16 éven aluliak mérhették össze tudásukat. A lányoknál a Mesterversenyen is első helyezést megszerző Kis-Czakó Eszter (Gellért SE) nyert, a döntőben 4:6 7:6(2) 10:5-re győzött klubtársa, Bíró Melinda ellen. Az elődöntőkben búcsúzott Bak-Szabó Norina (Top Sport) és Komlódi Kiara (PG Tenisz). A páros versenyszámot a két egyéni finalista egymás partnereként nyerte meg, Eszter és Melinda két szettben múlta felül a Bak-Szabó Norina/Komlódi Kiara duót.

Kis-Czakó Eszter és Bíró Melinda

A fiúk közül Bakonyi Dávid (Pasarét) emelhette magasba a trófeát, miután 6:3 2:6 10:7 arányban nyert Kincses Kolos (MTK) ellen, a legjobb négy közé még Jilly Ádám (Alfa TI) és Góczi Erik (Tenisz Műhely) jutott be. A Pasarét játékosának sikerült dupláznia, Dávid ugyanis Jilly Ádám oldalán megnyerte a páros versenyszámot is. Második helyen a Nagy Botond (Alfa TI)/Mező Marcell (MTK) duó végzett.

Kincses Kolos és Bakonyi Dávid

Kedden ért véget a budapesten zajló TM Kupa, melyen a 14 és 12 esztendős korosztály mérkőzött meg. Az F12-es kategóriában Fazekas Vencel (Future TT) állhatott a dobogó tetejére, őt Balázs Dávid (Tenisz Műhely) követte, harmadik helyen pedig Sonkodi Boldizsár (Vasas SC) és Mátyás Hunor (Tszk Gyula) végzett. A páros fináléban a Szebeni Miklós (Future TT)/Sonkodi Boldizsár (Vasas SC) duó győzte le a Balázs Dávid/Ujházi Bence (Tenisz Műhely) kettőst. A PVTC játékosa, Simon István három szoros szettet követően 6:7(7) 6:4 10-8 arányban múlta felül Vadász Oszkárt (Csopak TK) a 14 éven aluliak versenyszámában. Elődöntőt még Schmidinger Dániel (Tenisz Műhely) és Benkő András Gergő (Csopak TK) játszottak, párosban pedig Laczkovich Zoltán (Vasas SC) és Somogyi Ábel (Dunakeszi TK) remekelt, a döntőt 6:0 6:4-re nyerték a Csopak TK két teniszezője, Oszkár és Andris ellen.

Az L12-es versenyszámban Sávolt Karolina (Tenisz Műhely) szerzett aranyérmet, Fizel Laura (SVSE) ezüstöt, Rekedt-Nagy Panni (SVSE) és Halbritter Borbála Dóra (Bebto Team) pedig bronzot. A páros döntőben a Fiel/Rekedt-Nagy kettős legyőzte Sávolt Karolina és Serkédi Emese (BUSC) duóját. Végül a 14 év alatti lányok mezőnyén Kardos Lora (Római TA) kerekedett felül, a fináléban 6:1 6:1-et adott Teker Lottinak (Kiskút TK), akinek azonban párosban összejött a győzelem, Beviz Lujzával (Tenisz Műhely) tudtak győzedelmeskedni a Horváth Nóra (Bebto Team)/Sándor Lara (Marso TC) kettőssel szemben.

3.hely: Zimonyi Liza Emma (GYAC)

Szintén a hétvégén került megrendezésre az U18-as Mesterverseny, melynek eredményeiről a tenisz-palya.hu ÍRT. Minden versenyzőnek gratulálunk!