Négy helyszínen öt korosztály versenyzett a hétvégén

2023. február 21.

Öt kategóriában hirdettek győztest a Metró Kupán. A salakpályán játszott budapesti korosztályos viadal L14-es versenyszámában Kátai Luca, az SVSE játékosa győzött, miután a döntőben 6:1 6:0-ra nyert klubtársa, Lehoczky Noémi ellen. Ferenczi Dió (SVSE) és Gyepes Kira (SVSE) az elődöntőben búcsúzott. Somogyi Ábel (Dunakeszi TK) szettveszteség nélkül lett a fiúk bajnoka, a döntőben Sonkodi Boldizsár (Gellért SE) ellen 6:0 6:1-re nyert, a legjobb négy közé továbbá Ieliszejev Mihály (Alfa TI) és Harari Ben Conor (Next TA) jutott be.

Egy korosztállyal feljebb, a 16 éven aluliak mezőnyében Horváth Nóra (Bebto Team) nem csak papíron bizonyult a legjobbnak, Fizel Laura Liza (SVSE) 6:4 6:1-es legyőzésével övé lett az aranyérem. A bronzérmek Krajczár Lili Kata (Pécs VTC) és Kátai Luca Sára (SVSE) nyakába kerültek. A fiúknál a 2. kiemelt Kövesligeti Lénárd (Bíbic TC) állhatott a dobogó tetejére, a fináléban 6:4 6:3 arányban nyert az 1. kiemelt Závaczki Milánnal (Marso TC) szemben. A harmadik helyen Kacskovics Balázs (Pasarét TK) és Vadász Oszkár Koppány (Csopak TK) osztozott.

Végül az F2-es versenyszámban a Pasarét TK játékosa, Kristyán István győzedelmeskedett, a MESE teniszezőjét, Török Ákost 7:6(1) 6:1-re múlta felül. Dávid Roland (SZVUK) és Mező Marcell Gyula (MTK) elődöntősök voltak.

Az Open Teniszvölgy pályáin az U18-as korosztály mérte össze tudását a hétvége folyamán. Major Stella kettős sikerét hozta a Mogyoród Open, a Gellért SE játékosa egyéniben a legjobb négy között György Sára (Bebto Team) ellen 6:1 2:6 11-9-re, majd a döntőben az 1. kiemelt Németh Kitti (Fortuna SE) ellen 6:2 7:5-re tudott nyerni. A felső ágon Kovács-Sebestyén Lili Salome (Honvéd SE) jutott elődöntőbe.  A párosok mezőnyében Stella a Honvéd SE-s Sziklai Eszter oldalán diadalmaskodott, miután 7:6 (6) 6:3-ra felülmúlták a Fehér Laura / Pukkai Réka (PG Tenisz) duót.

A fiúknál is duplázás történt, az 1. kiemelt Jilly Ádám (Alfa TI) előbb egyéniben állt a dobogó tetejére, a fináléban 7:5 6:2-re legyőzve Zsembery Nándor Andrást (UNI SE). Góczi Erik (Tenisz Műhely) és Gyüre Dávid (Pasarét TK) végzett a harmadik helyen. Ádám párosban Sinkalovics Alexszel (Alfa TI) győzedelmeskedett, 6:4 7:6(4)-os sikert arattak a Góczi Erik / Zsembery András kettőssel szemben.

Az U12-es korosztály két helyszínen versenyezhetett. A budapesti Golden Ace Kupán a Viharsarok Tenisz Alapítvány játékosa, Tóth Vid egészen a döntőig menetelt, ahol 4:0 4:1-re alulmaradt a külföldi Matteo Aguirre-rel szemben. A legjobb négy közé jutott Csordás Zoltán Péter (Vasas SC) és Tóth Barnabás László (MTK) is. A lányok mezőnyében a papírforma szerint a Tenisz Műhely-es Markovits Mirabell bizonyult a legjobbnak, az elődöntőben 4:1 4:1-re Értékes Boglárkát (Dunakeszi TK), majd a fináléban 4:1 5:4(1)-re az előzőleg Jászfai Fannit (Dunakeszi TK) búcsúztató Kaminszka Gabriellát (Pillangó SE) győzte le.

A Szentesi Tenisz Klubban rendezett viadalon is a 12 évnél fiatalabb fiúk mérettették meg magukat, itt a Gellért SE színeiben versenyző Rekedt-Nagy Zoltán állhatott a dobogó legelső fokára, miután 4:2 4:1-re nyert Denys Markkal (Pasarét TK) szemben. A két játékos idén már harmadik alkalommal találkozott döntőben, Zoltánnak azonban először sikerült diadalmaskodnia. Lencz Barnabás Sándor (Hahn TSE) és Kosztoványi Brúnó (Tenisz Műhely) végzett a Szentes Kupa harmadik helyén.