Nagy Péter duplázott, Drahota-Szabó Dorka letaszította Tóth Amarissát a trónról

2022. október 1.

Ezúttal rendhagyó módon szombati döntőt hozott a 2022-es felnőtt Országos Bajnokság. A legjobb négybe két kétszeres aranyérmes, Nagy Péter és Tóth Amarissa is bejutott. Utóbbinak ráadásul lehetősége nyílt arra, hogy huszonkét év után, Földényi Annamária 1997 és 2000 között produkált triplázását követően ő legyen az első olyan női játékos, aki sorozatban harmadszor lesz OB-győztes. A Vasas SC teniszezője a legjobb négy között 6:2, 6:0-ra győzte le az MTK-s Molnár Kittit, döntős ellenfele pedig az a Drahota-Szabó Dorka (Sportmánia) lett, aki 6:0, 6:0-ra nyert Böröczky Emíliával (Bebto Team) szemben az elődöntőben. Dorka a fináléban hatalmas fordítást produkált, ugyanis szetthátrányból jött vissza és győzött 1:6, 7:5, 7:5-re, így hozzá került a Körmöczy Zsuzsa vándorserleg.

Női párosban a második helyen rangsorolt Bíró Melinda (Gellért SE) / Kis-Czakó Eszter (Gellért SE) kettős állhatott a dobogó tetejére, miután 6:3, 6:4-re verték az első kiemelt Molnár Kitti (MTK) / Badics Mila (Kiskút TK) duót.

A férfiak mezőnyében összejött a triplázás, de nem egymás után. A döntőben a PG Teniszben versenyző Nagy Péter és az MTK-ban játszó Kovács Márk csapott össze egymással. Utóbbi az elődöntőben 6:4, 3:6, 6:3-ra nyert Bartakovics Marcell (Kőszegi TK) ellen és először jutott az OB fináléjába. A másik párosításban a második helyen kiemelt Nagy Péter 6:2, 6:1-re győzött Sztasák Jonatánnal (Tenisz Műhely) szemben. A 30 esztendős a döntőben is hozta a héten látott magabiztosságot, 6:2, 6:2-re győzött ellenfelével szemben és 2014, illetve 2015 után idén harmadjára került fel a neve a Gulyás István vándorserlegre.

Nagy Péter párosban is diadalmaskodni tudott, Borsos Gáborral az oldalán nagy csatában, 6:1, 4:6, 10-8-ra múlták felül a Kisantal Botond (Tenisz Műhey) / Sávay Zalán (Vasas SC) kettőst.