Miami magyar sikereket, az elmúlt hét két tornagyőzelmet hozott

2022. március 28.

Az Indian Wells-i korai búcsúk után Miamiban a magyar teniszezők már jó teljesítményt nyújtottak. Gálfi Dalmáé volt a múlt hét egyik legjobb menetelése, hiszen a 23 esztendős teniszező egyrészt feljutott a floridai ezres torna főtáblájára, majd az első körben Kucova ellen aratott 6:0, 6:0-s sikerével a jövő heti világranglistán már a top 100-ban tudhatja magát. Gálfira a második körben aztán a huszonegyedik kiemelt orosz Veronika Kugyermetova várt, ám egy kisebb sérülés miatt az első játszma végén a magyar játékos kéntelen volt feladni a találkozót. A másik két top 100-as női játékosunk közül Bondár Anna szintén eljutott a második fordulóig, ahol a kilencedik kiemelt Danielle Collinst óriási csatára kényszerítette, s végül döntő szett után alulmaradt az idei Australian Open-döntőssel szemben. Udvardy Panna pedig a nyitókörben 6:4, 6:3 arányban búcsúzott a 2018-as Miami Open-bajnok Sloane Stephens ellen, s ezzel sajnos Panna továbbra is nyeretlen idén.

A férfiak mezőnyében pedig egyedüliként Fucsovics Márton volt érdekelt, aki az első kört még megoldotta az amerikai Marcos Giron ellen, ám a következő fordulóban Carlos Alcaraz túl nagy falatnak bizonyult, s végül búcsúzott a spanyollal szemben, aki viszont idén bombaformában játszik.

A „Next Generation”, vagyis a fiataljaink közül ezúttal Valkusz Máté domborított nagyot, hiszen a 23 esztendős játékos idei első tornagyőzelmét aratva megnyerte az opatijai 25 ezres ITF versenyt. A korábbi top 250-es játékos az öt győzelméből négyet döntő játszma után aratott, ráadásul a fináléban szetthátrányból fordítva 4:6, 6:4, 6:2-re nyert az ATP-világranglista 256. helyén álló Riccardo Bonadio ellen. Máté ezzel a sikerrel több mint 35 helyet ugrik majd előre a jövő heti világranglistán és a 401. pozíció környékén jegyzik majd.

A hölgyek mezőnyében is ünnepelhettünk tornagyőzelmet, ugyanis a 19 esztendős Tóth Amarissa újabb versenyt nyert párosban. A fiatal magyar játékos Xénia Laskutovával az oldalán győzött a törökországi Antalyában rendezett 15 ezres ITF-en. Amarissa egyéniben is érdekelt volt, ott a legjobb négy között búcsúzott az olasz Lisa Pigatóval szemben.

A második legmagasabban jegyzett férfi játékosunk, Piros Zsombor ezúttal az első körben elköszönt a zadari ATP Challenger tornától. A 22 esztendős teniszező 6:4, 5:7, 7:5-re kikapott az olasz Lorenzo Giustion ellen.

Fajta Péternek az egyiptomi 15.000-es verseny második köre jelentette a végállomást, míg Madarász Gergely a horvát 25.000-es torna első fordulójában esett ki.

Végezetül pedig, ami a junior játékosainkat illeti, Mészáros Patrik megszerezte első egyéni tornagyőzelmét az ITF Junior Tour-on, a szlovák 5-ös verseny döntőjében 6:3, 6:3-ra nyert a cseh Vacula ellen, a páros döntőt azonban elveszítette Deli Mersével az oldalán. Bartha Panna a legjobb nyolc között búcsúzott a Dominikai Köztársaságban zajló 2-es ITF junior versenyen.

1. Kinder- Savaria Kupa - 04.20. Szombathely - Savaria TC, 2024. április 20-21.