MEKKORA CSATA, MEKKORA GYŐZELEM!

2023. október 10.

Marozsán Fábián (91.) karrierje második top10-es győzelmét aratta, 2 óra 40 perc alatt három szettben felülmúlta Casper Ruud-ot (9.), és bejutott a sanghaji Masters verseny negyeddöntőjébe!

Az egy órásra húzódó első játszma kiegyenlítetten indult, és bár Fábinak 1:1-nél és 2:2-nél is volt lehetősége a breakre, Ruud magabiztosan hozta az első szerváit, így a magyarnak még várnia kellett a fordításra. Ez két játékkal később sikerült is neki, 3:3-nál elvette ellenfele adogatását, ám a norvég egy hosszú gémet kiharcolva visszajött, így a szettet tiebreak döntötte el, ahol már Marozsán el tudott húzni, és megnyerte azt (7-3).

A második játszmában Ruud elkezdett dinamikusabban játszani, hozta a nyerő ütéseket, és neki sikerült előbb breakelnie, amit végig is vitt, így 6:3-mal egyenlített, majd a döntő felvonás következhetett, ez pedig hasonló izgalmakat hozott, hiszen Fábián mindvégig nyomás alatt tartotta a norvégot, és top10-es teniszt tett le a pályára.

A két játékos 4:4-ig fej-fej mellett haladt, Fábi 2, Ruud 6 bréklabdát védett ki odáig, majd megtört a jég, és a magyar 5:4-nél szerválhatott a mérkőzésért! Az utolsó játék is tükrözte azt, amit az egész meccs alatt láthattunk, de Marozsán már nem engedte ki a gémet kezei közül, második meccslabdáját érvényesítette, és 7:6(3) 3:6 6:4-re megnyerte a találkozót!

A legjobb nyolc között Hubert Hurkacz (17.) vagy Zhizhen Zhang (60.) vár rá, és mint tudjuk, ezek után már nincs lehetetlen.