Megvan a második: Piros Zsombor ismét Challenger tornát nyert!

2022. október 9.

Piros Zsombor győzelmével zárult a dél-koreai Kvangdzsuban rendezett ATP Challenger verseny. A 22 esztendős teniszező – aki jövő héten szerdán ünnepli 23. születésnapját – 6:2, 6:4 arányban nyert az első helyen kiemelt, ecuadori Emilio Gomez (102.) ellen a fináléban. A világranglista 160. helyén álló magyar játékos összességében négy alkalommal, idén már háromszor játszott döntőt ezen a szinten, legutóbb júliusban a finnországi Tamperében ünnepelhetett tornagyőzelmet. Piros remek hetet produkált, négy top 200-as teniszezőt is felülmúlt, köztük a fináléban az első kiemelt Gomezt.

A döntő 6:2, 5:2-ig egyoldalú játékot hozott, azonban a Davis-kupa válogatott sportoló elsőre nem tudta kiszerválni a meccset, semmire bukta a szerváját, majd a következő lehetőséggel már élni tudott és végül lezárta a találkozót. Zsombi ezzel a szerepléssel karriercsúcsot dönt majd a világranglistán, a 138. helyre lép előre a jövő heti rangsorban, pályafutása eddigi legjobbja a 139. helyezés volt. A játékosnak nincs sok ideje az ünneplésre, ugyanis jövő héten már Szöulban versenyez, egy újabb Challenger viadalon ahol az első körben a dél-koreai Hong Chung (világranglistás helyezés nélkül) ellen kezd.