Már csak Tóth Amarissa van versenyben a mogyoródi ITF W15-ösön egyéniben

2024. július 4.

Az Open Teniszvölgy centerpályájának első mérkőzését Bartha Panna (882.) és a cseh Linda Sevcikova (951.) játszotta. Az első szettet a magyar simán hozta, a másodikban azonban 3:4-nél elvesztette az adogatását, így a cseh kiharcolta a döntő játszmát. Itt összesen hétszer brékelték egymást, Panna 3:5-ről visszajött, majd 6:6-nál rövidítésben Sevcikova el tudott húzni, és 2:6 6:4 7:6(2)-re lezárta a mérkőzést. Bartha Panna párosban még versenyben van, svájci partnerével a döntőbe jutásért játszhatnak Bak-Szabó Norina és Kis-Czakó Eszter kettős ellen.

Ezután lépett pályára a 15 esztendős Nemcsek Gréta, akiből a tegnapi közel háromórás meccs sokat kivett, ám így is hatalmasat küzdött a szintén cseh Katerina Mandelikova (1223.) ellen, de végül döntő szettben, 6:4 2:6 3:6-ra kikapott.

Az 1. kiemelt Tóth Amarissa (388.) az elhúzódó mérkőzések miatt végül a 3-as pályán játszott a szlovák Stella Kovacicovával és három játszmában sikerült nyernie (6:3 3:6 6:1). Mimi így bejutott a negyeddöntőbe, ahol a 6. kiemelt svájci Granwehr lesz az ellenfele.