Magyar tornagyőzelemmel zárult a Budapest Ladies Open

2022. szeptember 25.

A palermói viadalhoz hasonlóan legmagasabban jegyzett női teniszezőnk, Bondár Anna ezúttal is a belga Kimberly Zimmermannal győzedelmeskedett, a szombati döntőben 6:3 2:6 10-5-re legyőzve a cseh Jessika Maleckova/Renata Voracova párost. Anna egyéniben az elődöntőig menetelt, ott a későbbi tornagyőztes, Tamara Korpatsch búcsúztatta.

A 118. helyezett német játékos a fináléban végül 7:6(3) 6:7(4) 6:0-ra győzte le Viktoriya Tomovát és ezzel megszerezte karrierje első WTA trófeáját. Tamara igen jó időszakot tudhat maga mögött, ugyanis múlt héten megnyerte a svájci 60.000-es ITF tornát, majd itt a Római Teniszakadémián a selejtezőből indulva lett a verseny első helyezettje.

Magyar szempontból sajnos nem alakult olyan jól a viadal, mint a júliusi Hungarian Grand Prix, de a rekordszámú hazai induló közül Szabanin Natália például megszerezte első top 100-as elleni győzelmét, Udvardy Panna ellen ugyanis 6:4 6:1-re nyert az első fordulóban, és bár közel volt a negyeddöntőbe kerülés is, Nati végül a holland Rustól döntő szettben kikapott.

Párosban Babos Tímea játszhatott elődöntőt a szlovén Tamara Zidansek oldalán, ők meccs tie-breakben maradtak alul a döntős Maleckova/Voracova duóval szemben, akik a legjobb nyolc között a Tóth Amarissa / Nagy Adrienn kettőst győzték le.

2. Kinder Rába ETO Play+Stay Kupa - 05.04. Győr - Rába ETO, 2024. május 4-5.