Korosztályos Országos Bajnokság U12, U14 eredmények

2022. augusztus 9.

Hétfőn véget értek az U14-es s U12-es versenyszámok a Park Tenisz Klubban rendezett korosztályos egyéni Országos Bajnokságon.

Tóth Ákos János nyerte az egyéni F14-es számot, a Gellért SE 1. kiemelt játékosa a papírformának megfelelően nem vesztett szettet, s a döntőben Kovács Marcell (Pasarét TK) ellen nyert 6:3 6:4-re. Marcell sem maradt azonban aranyérem nélkül, párosban Szász Mihállyal (Bebto Team) győzedelmeskedtek, a fináléban 0:6 6:2 10-8-ra legyőzve Jancsit és Závaczki Milánt (Marso TC).

Szebeni Miklós duplázott az Országos Bajnokságon. A fóti Future TT játékosa egyéniben 3. kiemeltként szettveszteség nélkül hódította el a trófeát, az elődöntőben a 2. kiemelt Fazekas Vencelt (Open Teniszvölgy) 6:4 6:4-re győzte le, majd a döntőben 6:0 6:2-re nyert a 4. kiemelt Mokán István (Viharsarok) ellen. Horváth Henrik tanítványa azonban két aranyéremmel is távozhatott a legrangosabb hazai versenyről, hiszen párosban Tóth Vilmos (Future TT) oldalán is megnyerte a versenyt, a döntőben a békéscsabai Mokán István/Lipp Máté páros ellen győzedelmeskedve.

A Vasas SC játékosa, Nemcsek Gréta az U14-es döntőben nagyon nehéz helyzetből jött vissza a legjobb négy között az 1. kiemeltet is búcsúztató Kálmán Luca (Alfa TI) ellen. A döntő szettben 3-5-ös hátrányból állt fel, Luca két pontra volt a meccs megnyerésétől, Gréta azonban fordítani tudott és végül 2:6 6:2 7:5-re nyert, megszerezve ezzel az aranyérmet. Grétának ezzel sikerült a duplázás is, párosban ugyanis klubtársával, Benke-Giosanu Izabellával megnyerték a viadalt, a fináléban 6:2 6:0-ra legyőzve az Alfa TI-s Kálmán Lucát és Mihálka Annát.

Rekedt-Nagy Panni (SVSE) szettveszteség nélkül nyerte meg a lány 12-es versenyszámot, a fináléban 6:4 6:0-s győzelmet aratott Sávolt Karolina (Tenisz Műhely) ellen. A legjobb négy közé még Serkédi Csenge (BUSC) és Fizel Laura Liza (SVSE) jutottak be. A páros döntőben a Serkédi Emese / Sávolt Karolina kettős egy szoros küzdelem során 7:6(3) 7:5-re nyert Rekedt-Nagy Panni és Fizel Laura duója ellen.

A díjakat Bardóczky Kornél, az MTSZ fejlesztési igazgatója adta át.

2. Kinder Rába ETO Play+Stay Kupa - 05.04. Győr - Rába ETO, 2024. május 4-5.