Kincses Kolos és Bartha Panna győzelmével ért véget a pécsi fedettpályás Országos Bajnokság

2023. március 4.

Szombaton zajlottak az egyéni döntők a pécsi Makár Hotel&Wellnessben rendezett eseményen.

U16-os fiú válogatottunk első számú játékosa, Kincses Kolos (MTK) az elődöntőben az 1. kiemelt Máthé Gábort (DEAC) döntő szettben búcsúztatta, majd a szombati fináléban a Deli Mersét (PG Tenisz) szintén három játszmában legyőző Kis-Balázs Rafael (BBTC) ellen léphetett pályára, és 7:6(5) 7:5-re nyert, megszerezve ezzel első felnőtt OB-győzelmét. A díjakat Sávolt Attila és Bardóczky Kornél, az MTSZ szakmai igazgatója, illetve fejlesztési igazgatója adta át.

A páros versenyszámot Deli Merse és Belkovics Achilles nyerte, a döntőben a Kincses Kolos / Nagy Botond kettős lett volna az ellenfél, Botond betegsége miatt azonban nem tudtak kiállni a találkozóra, így a PG Tenisz játékosai emelhették magasba a győztesnek járó trófeát.

Bartha Panna is első egyéni felnőtt bajnoki címét szerezte meg, a PVTC játékosa a legjobb négy között Benke-Giosanu Izabella (Vasas SC) ellen aratott 6:2 6:1-es sikert, majd a fináléban 7:5 6:2-re nyert a Wiandt Viktória (MTK) legyőzésével döntőbe jutó Bíró Melinda (Gellért TI) ellen, így ő vehette át a legjobbnak járó díjat Sütő Csillától, a Magyar Tenisz Szövetség főtitkárától.

Melinda sem tért haza győzelem nélkül, ugyanis Susányi Zsófiával (Gellért SE) a női páros versenyszámban diadalmaskodtak, 6:4 6:3-ra legyőzve a Bak-Szabó Norina/Benke-Giosanu Izabella duót. A korábbi BJK-kupa válogatott Zsófia így 2010-es egyéni bajnoki címe után 13 évvel páros elsőséget is ünnepelhetett.