Két páros tornagyőzelem született a junior mezőnyben!

2023. június 10.

Bakonyi Dávid és Jilly Ádám ezúttal a román J60-as ITF junior versenyen nem találtak legyőzőre 1. kiemeltként, a pénteki fináléban a 2. kiemelt duó ellen nyertek 6:2 6:3 arányban, és megszerezték idei negyedik páros trófeájukat. Ádám egyéniben a nyolcaddöntőig, Dávid a negyeddöntőig jutott, a lányok között Fenyves Gréta pedig a legjobb négy között kapott csak ki.

Beviz Lujza párosban első, egyéniben második helyen végzett a grúz U16-os versenyen. A Tenisz Műhely 13 esztendős játékosa a Tbilisiben megrendezett Tennis Europe versenyen a döntőig menetelt, ott 7:5 6:4 arányban maradt alul az orosz Hrabavets-csel szemben, azonban párosban pont az ő partnereként hozta el a legjobbnak járó díjat, a fináléban 3:6 6:1 10-ra nyertek egy grúz duó ellen.

A sobotai J100-as ITF junior viadalon is szép eredmények születtek, Molnár Kitti egyéniben és Bíró Melinda oldalán párosban is a döntőig menetelt. A lányok fináléjában 16 éves játékosunkat a román Giuliua Safina Popa győzte le 6:3 6:2-re, párosban pedig meccstiebreakben, 7:6(4) 4:6 7-10 arányban maradtak alul Kittiék egy lengyel párossal szemben.