Két magyarnak szoríthatunk párosban Wimbledon második hetén

2023. július 9.

Igazán szép menetelést mutatnak játékosaink az év harmadik Grand Slam-tornáján. Gálfi Dalma (126.) mindkét győzelmét szetthátrányból fordítva harcolta ki, előbb a WTA 45. helyezett Linda Noskova ellen nyert 6:7(6) 6:2 6:2-re, majd a német Jule Niemerierrel (103.) szemben 4:6 7:6(5) 6:1-re. A korábbi junior világelsőt a harmadik körben a 21. kiemelt Ekaterina Alexandrova (22.) állította meg 6:0 6:4-gyel, így Dalma a tavalyi évhez hasonlóan idén is a legjobb 32 között búcsúzott.

A junior wimbledoni győztes Fucsovics Márton (67.) négy nap alatt játszotta le első két találkozóját, ugyanis a folyamatos esőzések miatt fel kellett függeszteni azokat. A nyitófordulóban a holland Tallon Griekspoort (31.) múlta felül 6:4 6:2 6:4 arányban, majd a legjobb 64 között az amerikai Marcos Giront (65.) verte 7:6(2) 6:3 4:6 6:4-re. Marci végül szombaton szép helytállással búcsúzott a londoni nyílt teniszbajnokságtól, egy ígéretes első szett után a 3. kiemelt Daniil Medvedev (3.) zsinórban három játszmát megnyerve jutott tovább, és sajnos mindig csak egy break döntött a szettek sorsáról, az utolsóban egy kisebb bokasérülés is közrejátszott. Fucsovics ezzel a két győzelemmel visszatér a top50 kapujába, jelenleg az 52. helyen áll az élő ATP-ranglistán.

A Babos Tímea és Kirsten Flipkens alkotta kettős ott lehet a második héten, a legjobb 16 páros között. Az első mérkőzésükön a 10. kiemelt duót 6:3 6:4-re győzték le, majd a mai találkozón ki kellett harcolniuk a döntő szettet, és míg ott már előnyben volt a magyar/belga páros, a holland Van der Hoek sérülése miatt ellenfeleik feladni kényszerültek a meccset. A harmadik fordulóban a 6. kiemelt kettőst búcsúztató Garcia/Stefani francia-brazil duó várja Timiéket.

Hozzájuk hasonlóan Bondár Anna és Greet Minnen is két győztes találkozót tudhat maga mögött, előbb az amerikai Jones/Stephens párossal szemben 6:2 7:6(4)-re nyertek, majd vasárnap az 5. kiemelt duó ellen arattak bravúros sikert, 6:4 4:6 6:4-re gyűrték le a Krawczyk/Schuurs párost.

Udvardy Panna (82.) az első fordulóban 6:3 6:1-es vereséget szenvedett a 2. kiemelt, fehérorosz Aryna Sabalenkától (2.), míg a szerencsés vesztesként főtáblára jutó Marozsán Fábián (96.) 2:6 7:5 2:6 0:6 arányban maradt alul David Goffinnal (123.) szemben. Bondár Annát (110.) a kanadai Bianca Andrescuu (50.) 6:3 3:6 6:2-vel ejtette ki a 128 között.