Két helyszínen versenyeztek utánpótláskorú játékosaink a hétvégén

2022. december 7.

A székesfehérvári Viszló Trans Kupa F12-es győztese Tóth Tamás lett, aki a döntőben 4:2 5:4(2)-re nyert az 1. kiemelt Szabados Gellért (Panakor TK) ellen és megszerezte idei harmadik trófeáját. A legjobb négy közé továbbá Csavajda Lőrinc (Panakor TK) és Tóth Barnabás László (MTK) jutott be.

Giovantsis Noelhez, a Tenisz Műhely játékosához került az aranyérem az F14-es versenyszámban, miután 7:5 6:4-re legyőzte Szebeni Miklóst (BVSC). Horváth Döme (Gellért SE) és Balázs Dávid (Tenisz Műhely) vihették haza a bronzérmeket. Végül az F18-asok közt Hargitai Csaba (Bebto Team) diadalmaskodott, a fináléban az 1. kiemelt Boros Botonddal (SVSE) szemben nyert 6:3 6:0-ra, előtte pedig Patai Dominikot (Vasas SC) győzte le. A másik ágon Horváth Bence (Budaörs SC) volt elődöntős.

Szimandel Laura és Horváth Nóra ünnepelhetett a mogyoródi Anthon Berg Kupán. Az Óvár Építők színeiben versenyző Laura idén első alkalommal állhatott a dobogó tetejére a 12 esztendős lányok mezőnyében, miután a döntőben 4:2 2:4 10-4-es győzelmet aratott Jocity Tamara (Labdaház SE) ellen. Galla Liza (MTK) és Bertók Nelli (Fortuna SE) az elődöntőig jutott.

Az L14-es versenyszámban a papírforma érvényesült, a Bebto Team-es Horváth Nóra 1. kiemeltként a négy között Ferenczi Diót (SVSE), majd a döntőben Sziklai Zitát (Optofit SE) 6:2 6:3-ra győzte le. Ezzel ötödik hazai tornagyőzelmét szerezte meg az évben. Zita az elődöntőben Mateas Isabellet (Sportmánia) búcsúztatta.