Karriercsúcsot és négy tornagyőzelmet hozott az előző hét

2022. március 21.

Eredményes nemzetközi szereplést produkáltak teniszezőink az elmúlt héten, Törökországban és Kolumbiában párosban, míg Portugáliában egyéniben született magyar siker. Kezdjük is az utóbbival, ahol Marozsán Fábián megnyerte a Louléban rendezett 25 ezres ITF tornát, miután a döntőben szetthátrányból fordítva 6:7, 6:1, 6:3-ra nyert az osztrák Miedler ellen. A 22 esztendős játékos a finálé után kiemelte, hogy több szempontból is nagyon nehéz versenyen van túl.

„Nagyon nehezen indult a vasárnap, esős és roppant szeles idő volt, igazából szinte csoda volt, hogy egyáltalán le tudtuk játszani a döntőt. Az esőzések miatt a torna programja is megcsúszott, ezért szombaton például a negyed- és elődöntőben is pályára kellett lépnem, de örülök, hogy ezeket ilyen jól megoldottam. Ami a finálét illeti, úgy éreztem, hogy az első szett megnyerése lehet a kulcs, hiszen az ellenfelem is két meccset játszott szombaton. Végül szettlabdáról, tie-breakben elvesztettem a nyitój átszmát, ez egy kicsit megtört, de aztán sikerült feljavulnom. A döntő szettben további bonyodalmak jöttek, ugyanis elkezdett esni az eső és nagyon borús volt az idő, így átmentünk egy 20 kilométerrel odébb lévő klubba, ahol még nem esett, és így egy új pályán játszottuk le a döntőt. A szél ott is jelen volt, ami tovább nehezítette a helyzetet, ráadásul gyorsabb és nagyobb volt a pálya és alig volt időnk megszokni a körülményeket, de ebből a kavalkádból végül most én jöttem ki jobban” – értékelte a nem akármilyen döntőt Marozsán, aki pénteken már Franciaország felé veszi az irányt, és egy ATP Challenger tornán indul.

Női párosban pedig két tornagyőzelmet hozott a hétvége. Előbb Tóth Amarissa és partnere az orosz Shnaider 6:4 6:2-re legyőzte a második kiemelt orosz Anshba/Timofeeva kettőst a török 25.000-es verseny döntőjében. Illetve Kolumbiában is volt ok az ünneplésre, hiszen Jani Réka és a svájci In-Albon 1:6 6:3 10-7-re győzött a 25 ezres ITF verseny fináléjában. Jani egyébként egyéniben is érdekelt volt, ott a negyeddöntő jelentette számára a végállomást. A kolumbiai viadalon szintén érdekelt volt Stollár Fanny, akit az az orosz Melnikova győzött le, aki később Janit is búcsúztatta.

Diana Chnaider és Tóth Amarissa

Ylena In-Albon és Jani Réka

A múlt hét másik nagy menetelését pedig Piros Zsombor okozta, aki előbb a selejtezőből indulva feljutott a Roseto degli Abruzziban rendezett ATP Challenger torna főtáblájára, majd ott egészen a negyeddöntőig jutott, ahol végül az olasz Giannessi 6:2, 7:5-re nyert ellene. Zsombor ezzel a szereplésével előrelépett a világranglista 227. helyéig, ami pályafutása legjobbja, és amivel egyre közelebb kerül ahhoz, hogy ott legyen majd a Roland Garros selejtezőjében.

Ami pedig a többi eredményt illeti, Drahota-Szabó Dorka egyéniben a legjobb tizenhat között, párosban pedig az elődöntőben búcsúzott a spanyolországi 15 ezres ITF versenyen. Végezetül a juniorok mezőnyében is volt egy tornagyőzelem, ugyanis Kálmán Luca és Mihálka Anna 6:2 6:4-re verte a harmadik kiemelt párost a szlovák U14-es verseny döntőjében. Mindkettőjüknek ez volt első nemzetközi versenyelsősége ebben a korosztályban. Továbbá Molnár Kitti 6:2, 6:0-ra kikapott a ciprusi 3-as ITF junior torna elődöntőjében egy izraeli versenyzőtől. Illetve Kántor Anna és ciprusi partnere a páros elődöntőjében búcsúzott.